Imprimă această pagină
CSM Satu Mare 4 - 0 Crasna Moftinu Mic CSM Satu Mare 4 - 0 Crasna Moftinu Mic Foto: Sportul Sătmărean

Liga 4 | Toate rezultatele înregistrate în cele trei serii (etapa 6)

(4 voturi)

În acest weekend s-au jucat meciurile etapei a șasea din cele trei serii ale ligii a patra.

În Seria A, Talna Orașu Nou și Energia Negrești merg ”cap la cap”, ambele având șase victorii consecutive, iar Speranța Halmeu se ține aproape cu cinci victorii consecutive.

În Seria B au fost programate doar două meciuri, CSM Satu Mare și Unirea Păulești câștigând fără probleme duelurile cu Crasna Moftinu Mic (4-0), respectiv, Voința Babța (7-4), iar celelalte patru jocuri au fost amânate.

În Seria C, AS Căpleni a câștigat derby-ul etapei cu CSM Victoria Carei, 2-1, după ce la pauză CSM-ul a condus cu 1-0. Marius Moldovan a fost omul meciului, în prima repriză, la 0-0 a ratat un penalty pentru Căpleni, însă în repriza secundă a marcat o dublă, golul egalării fiind marcat direct din lovitură de colț. Schamagosch Ciumeşti a învins cu 3 - 1 Stăruinţa Berveni, iar Unirea Pişcolt și Schwaben Kalmandi Cămin au obținut sigurele victorii în deplasare.