CSM Satu Mare 4 - 0 Crasna Moftinu Mic CSM Satu Mare 4 - 0 Crasna Moftinu Mic Foto: Sportul Sătmărean

Liga 4 | Toate rezultatele înregistrate în cele trei serii (etapa 6)

Evaluaţi acest articol
(4 voturi)

În acest weekend s-au jucat meciurile etapei a șasea din cele trei serii ale ligii a patra.

În Seria A, Talna Orașu Nou și Energia Negrești merg ”cap la cap”, ambele având șase victorii consecutive, iar Speranța Halmeu se ține aproape cu cinci victorii consecutive.

În Seria B au fost programate doar două meciuri, CSM Satu Mare și Unirea Păulești câștigând fără probleme duelurile cu Crasna Moftinu Mic (4-0), respectiv, Voința Babța (7-4), iar celelalte patru jocuri au fost amânate. 

În Seria C, AS Căpleni a câștigat derby-ul etapei cu CSM Victoria Carei, 2-1, după ce la pauză CSM-ul a condus cu 1-0. Marius Moldovan a fost omul meciului, în prima repriză, la 0-0 a ratat un penalty pentru Căpleni, însă în repriza secundă a marcat o dublă, golul egalării fiind marcat direct din lovitură de colț. Schamagosch Ciumeşti a învins cu 3 - 1 Stăruinţa Berveni, iar Unirea Pişcolt și Schwaben Kalmandi Cămin au obținut sigurele victorii în deplasare.

Rezultate Liga 4, Seria A (zona Tur-Talna), etapa 6:    

Duminică, 7 octombrie: 

Someşul Odoreu 4 - 2 Sportul Botiz (2-0)

Turul Micula 2 - 1 Victoria Apa (1-1)

Dacia Medieşu Aurit 1 - 5 Energia Negreşti

Venus Dumbrava 2 - 5 Speranța Halmeu (0-3)

Voinţa Lazuri 0 - 3 Talna Oraşu Nou (0-3)

Egri Sasok Agriş 0 - 4 AS Livada

Rezultate Liga 4, Seria B (Zona Someş), etapa 6:   

Sâmbătă, 6 octombrie:

CSM Satu Mare 4 - 0 Crasna Moftinu Mic (2-0)

Unirea Păuleşti 7 - 4 Voinţa Babţa (3-1)

ACS Voinţa Doba - Atletic Craidorolț (amânat)

AS CS Cetate 800 Ardud - Ştiinţa Beltiug (amânat)

Viitorul Vetiş - Luceafărul Decebal (amânat)

Recolta Dorolţ - CS Someşul Oar (amânat)

Rezultate Liga 4, Seria C (zona Crasna), etapa 6:    

Duminică, 7 octombrie: 

Viitorul Lucăceni 1 - 3 Unirea Pişcolt (0-2)

Recolta Sanislău 2 - 1 Fortuna Căpleni (0-1)

Real Andrid 0 - 2 Schwaben Kalmandi Cămin (0-1)

Victoria Tiream 2 - 1 AS Ghenci (2-0)

AS Căpleni 2 - 1 CSM Victoria Carei (0-1)

Schamagosch Ciumeşti 3 - 1 Stăruinţa Berveni (2-1)

Frohlich Foieni a stat.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Luni, 08 Octombrie 2018 07:03

Lasă un comentariu

energy kardio club iunie 2019

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 22 60
2 Energia Negreşti 22 60
3 Speranța Halmeu 20 39
4 Turul Micula 20 37
5 Victoria Apa 22 33
6 AS Livada 22 30
7 Dacia Medieşu Aurit 21 28
8 Venus Dumbrava 21 21
9 Voinţa Lazuri 21 20
10 Someşul Odoreu 20 19
11 Sportul Botiz 21 14
12 Egri Sasok Agriş 20 4
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 21 63
2 Ştiinţa Beltiug 21 46
3 Crasna Moftinu Mic 21 44
4 Recolta Dorolţ 21 41
5 Luceafărul Decebal 18 37
6 Voinţa Babţa 19 37
7 Unirea Păulești 20 24
8 Someşul Oar 22 24
9 Cetate Ardud 21 22
10 Viitorul Vetiş 21 13
11 Voinţa Doba 19 9
12 Atletic Craidorolț 22 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 23 60
2 CSM Victoria Carei 23 58
3 Fortuna Căpleni 23 47
4 Schamagosch Ciumeşti 22 46
5 Frohlich Foieni 23 36
6 Real Andrid 23 34
7 Schwaben Kalmandi Cămin 23 28
8 Recolta Sanislău 23 28
9 Unirea Pişcolt 23 24
10 AS Ghenci 23 22
11 Stăruinţa Berveni 23 20
12 Viitorul Lucaceni 23 18
13 Victoria Tiream 23 6
Team
Played Points
1 Olimpia MCMXXI Satu Mare 18 54
2 Olimpia Căuaş 18 31
3 Vulturii Santău 2013 18 29
4 Kneho Urziceni 18 29
5 Gloria Moftinu Mare 18 29
6 Platanul Marna 18 29
7 Termala Dindești 18 28
8 Olimpia Domăneşti 18 17
9 Speranța Bogdand 18 11
10 Dacia Supur 18 3
Team
Played Points
1 Voinţa Turţ 18 47
2 Unirea Bercu 18 34
3 Ugocea Porumbeşti 16 27
4 Codreana Homoroade 16 26
5 Prietenia Crucişor 15 25
6 Recolta Dorolț II 17 22
7 Viile Satu Mare 15 16
8 ACS Turulung 17 16
9 CSM Satu Mare II 15 15
10 Cetate Ardud 17 10

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii