Liga 4 | Rezultatele înregistrate în etapa a XXV- a din cele două serii

(5 voturi)

Sâmbătă, în primul meci al etapei a XXV-a din Seria A, Unirea Păulești a primit vizita celor de la Voința Lazuri.

Echipa pregătită de Piri Botoș a început în forță jocul și la pauză conduceau cu 6-1, iar în repriza a doua au mai marcat de patru ori, obținând astfel o nouă victorie categorică, 10-2. Pentru Unirea Păulești au marcat Edy Bob (4 goluri), Bozso Szabi (3 goluri), Botoș Daniel, Botoș Piri și Varga Sergiu.

Odată cu cele trei puncte câștigate sâmbătă, Unirea Păulești a obținut matematic și titlul de campioană a Seriei A din Liga 4, rezultatul derby-ului din ultima etapă, contra celor de la Someșul Oar (locul 2), urmând să conteze doar pentru statistici.

În Seria B, Frohlich Foieni a deschis etapa cu victoria de ieri, 5-1, în deplasare la Stăruinţa Berveni, iar astăzi s-au înregistrat două rezultate de egalitate, 3-3, la Cămin - Santău și Sanislău - Căpleni, Unirea Pișcolt a învins în deplasare la Tiream, iar AS Căpleni a învins cu 4 - 2 Viitorul Lucăceni.

Liderul Seriei, Real Andrid a avut meci greu acasă, cu Olimpia Domănești, la pauză cele două echipe fiind la egalitate, 2-2, însă în repriza secună Andridul a mai înscris de două ori, a câștigat și a devenit câștigătoarea Seriei B în sezonul 2017/2018.