Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga 4 | Rezultatele înregistrate în etapa a XVI-a din cele două serii

Evaluaţi acest articol
(5 voturi)

Liderul Seriei A, Unirea Păuleşti a câștigat cu scorul de 3-1 meciul jucat pe teren propriu cu Speranța Halmeu.

Chiar dacă au jucat în zece oameni încă din minutul 30, jucătorii pregătiți de Piri Botoș au dat dovadă de atitudine, dăruire și până la final s-au impus prin golurile marcate de Bozso Szabi, Varga Sergiu și Daniel Botoș.
Ocupanta locului doi în clasamentul seriei A, Dacia Medieşu Aurit a pierdut la scor de neprezentare pe terenul Victoriei Apa, iar AS Livada (locul 3) s-a apropiat la un punct de locul doi după succesul din deplasare de la Atletic Craidorolț.

În Seria B, liderul Real Andrid a pierdut surprinzător în deplasare la Schamagosch Ciumeşti (locul 9), scor 6-2, ocupanta locului doi, Viitorul Lucăceni a terminat la egalitate, 1-1, cu Unirea Pişcolt (locul 5), iar Fortuna Căpleni (locul 3) a învins cu 3-0 lanterna roșie, AS Ghenci. Scorul etapei a fost stabilit de Recolta Sanislău, 7 -1 cu Schwaben Kalmandi Cămin, iar duelul dintre Stăruinţa Berveni și Victoria Tiream s-a încheiat cu prima repriză albă a anului.

Rezultate Liga 4, Seria A, etapa a XVI-a:
Sâmbătă, 14 aprilie:
CS Someşul Oar 3 - 1 Venus Dumbrava 
Duminică, 15 aprilie:
Unirea Păuleşti 3 - 1 Speranța Halmeu
Atletic Craidorolț 1 - 2 AS Livada
Voinţa Lazuri 4 - 2 Viitorul Vetiş
AS CS Cetate Ardud (Mădăras) 1 - 0 Sportul Botiz
Victoria Apa 3 -0 Dacia Medieşu Aurit
Viitorul Viile Satu Mare 4 - 3 Someşul Odoreu

Rezultate Liga 4, Seria B, etapa a XVI-a:
Sâmbătă, 14 aprilie:
Stăruinţa Berveni 0 -0 Victoria Tiream
Fortuna Căpleni 3 - 0 AS Ghenci
Duminică, 15 aprilie:
Recolta Sanislău 7 -1 Schwaben Kalmandi Cămin
Frohlich Foieni 1 - 1 AS Căpleni
Olimpia Domăneşti 3 - 0 Vulturii Santău 2013 (neprezentare Santău)
Schamagosch Ciumeşti 6 - 2 Real Andrid
Viitorul Lucăceni 1 - 1 Unirea Pişcolt

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energykardioclub7card

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 11 10 1 0 36 6 18 13 31
2 Ştiinţa Beltiug 12 9 1 2 31 19 13 15 28
3 Talna Oraşu Nou 13 9 0 4 45 17 12 15 27
4 Energia Negreşti 11 8 1 2 26 13 15 10 25
5 CSM Victoria Carei 13 6 2 5 22 17 16 4 20
6 Turul Micula 12 5 3 4 38 19 10 8 18
7 Recolta Dorolţ 12 4 4 4 23 18 6 10 16
8 Voinţa Babţa 12 3 2 7 23 26 4 7 11
9 Voinţa Doba 11 2 1 8 18 40 4 3 7
10 FC Certeze 12 1 2 9 12 56 4 1 5
11 Dari Lipău 13 0 1 12 10 53 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 17 40
2 Dacia Medieşu Aurit 17 34
3 AS Livada 16 33
4 Someşul Oar 16 32
5 Viitorul Vetiş 16 25
6 Speranța Halmeu 17 24
7 Sportul Botiz 16 23
8 Șoimii Mădăras 14 21
9 Victoria Apa 17 21
10 Viile Satu Mare 16 19
11 Venus Dumbrava 17 17
12 Voinţa Lazuri 17 15
13 Atletic Craidorolț 16 12
14 Someşul Odoreu 16 12
Team
Played Points
1 Real Andrid 16 36
2 Viitorul Lucaceni 17 32
3 Fortuna Căpleni 16 31
4 Unirea Pişcolt 17 27
5 Victoria Tiream 17 26
6 Frohlich Foieni 17 25
7 AS Căpleni 16 23
8 Schamagosch Ciumeşti 17 22
9 Recolta Sanislău 17 21
10 Schwaben Kalmandi Cămin 16 20
11 Olimpia Domăneşti 17 19
12 Stăruinţa Berveni 17 17
13 Vulturii Santău 2013 14 15
14 AS Ghenci 16 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 15 40
2 Cetate Ardud 16 38
3 Speranța Bogdand 15 27
4 Platanul Marna 16 25
5 Kneho Urziceni 14 24
6 Prietenia Crucişor 16 23
7 Olimpia Căuaş 16 21
8 Recolta Dorolț II - Dara 15 20
9 Codreana Homoroade 12 19
10 Gloria Moftinu Mare 14 18
11 Ugocea Porumbeşti 13 17
12 Egri Sasok Agriş 16 17
13 Unirea Bercu 16 16
14 Recolta Turulung 15 12
15 Dacia Supur 15 9