Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Liga 4 | Rezultatele înregistrate în prima etapă a anului Foto: Sportul Sătmărean

Liga 4 | Rezultatele înregistrate în prima etapă a anului

Evaluaţi acest articol
(3 voturi)

Astăzi s-au disputat primele meciuri oficiale din sezonul de primăvară al fotbalului județean sătmărean, cele două serii ale ligii a IV-a oferind iubitorilor de fotbal câteva meciuri spectaculoase, cu goluri multe și rezultate interesante.

Astfel, ocupantele primelor locuri din cele două serii au avut evoluții diametral opuse, liderul clasamentului Seriei A, Unirea Păulești fiind învinsă în ultimul minut de joc, în deplasare la Atletic Craidorolț, în timp ce Real Andrid, liderul Seriei B s-a impus la scor, 6-1, acasă, cu AS Ghenci. Singura victorie a oaspețior în Seria A a fost obținută de Someşul Odoreu, 5-3 pe terenul Voinţei Lazuri, celelalte jocuri revenind gazdelor cu același scor, 1-0.
Meciurile din Seria B au oferit mai multe goluri, Viitorul Lucăceni stabilind scorul începutului de an, 10 - 0 cu Vulturii Santău, iar Victoria Tiream a obținut singura victorie în deplasare din Seria B, 2-0 la Schamagosch Ciumeşti.

Rezultate Liga a IV-a, seria A, etapa a XIV-a:
Sâmbătă, 31 martie:
Atletic Craidorolț 1 - 0 Unirea Păuleşti (0-0)
Victoria Apa 1 - 0 Speranța Halmeu (1-0)
Voinţa Lazuri 3 - 5 Someşul Odoreu (0-3)
Dacia Medieşu Aurit 1 - 0 Venus Dumbrava (0-0)
Viitorul Viile Satu Mare - Sportul Botiz (amânat)
CS Someşul Oar - AS Livada (amânat)
AS CS Cetate Ardud (Mădăras) - Viitorul Vetiş (amânat)

Program Liga a IV-a, seria B, etapa a XIV-a:
Sâmbătă, 31 martie:
Recolta Sanislău 3 - 0 Stăruinţa Berveni
Schamagosch Ciumeşti 0 - 2 Victoria Tiream (0-2)
Frohlich Foieni 2 -1 Unirea Pişcolt (0-1)
Real Andrid 6 - 1 AS Ghenci (1-1)
Viitorul Lucaceni 10 - 0 Vulturii Santău 2013 (3-0)
Fortuna Căpleni 1 - 0 Schwaben Kalmandi Cămin (0-0)
Olimpia Domăneşti 2 - 2 AS Căpleni (jocul s-a disputat duminica trecută)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Sâmbătă, 31 Martie 2018 15:59

Lasă un comentariu

energykardioclubnoiembrie

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Energia Negreşti 16 45
2 Talna Oraşu Nou 16 42
3 Turul Micula 15 34
4 Victoria Apa 16 27
5 Speranța Halmeu 15 27
6 Dacia Medieşu Aurit 15 23
7 AS Livada 16 17
8 Venus Dumbrava 16 17
9 Sportul Botiz 15 13
10 Voinţa Lazuri 16 11
11 Someşul Odoreu 15 9
12 Egri Sasok Agriş 15 4
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 15 45
2 Ştiinţa Beltiug 15 37
3 Crasna Moftinu Mic 15 32
4 Recolta Dorolţ 16 31
5 Voinţa Babţa 14 28
6 Luceafărul Decebal 12 24
7 Unirea Păulești 15 21
8 Someşul Oar 14 14
9 Cetate Ardud 16 13
10 Viitorul Vetiş 15 6
11 Voinţa Doba 13 6
12 Atletic Craidorolț 16 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 18 45
2 Schamagosch Ciumeşti 19 45
3 CSM Victoria Carei 18 43
4 Fortuna Căpleni 18 37
5 Frohlich Foieni 18 33
6 Schwaben Kalmandi Cămin 19 25
7 Real Andrid 18 25
8 Unirea Pişcolt 19 24
9 Recolta Sanislău 19 21
10 Stăruinţa Berveni 18 16
11 AS Ghenci 19 13
12 Viitorul Lucaceni 18 11
13 Victoria Tiream 19 6
Team
Played Points
1 Voinţa Turţ 10 27
2 Prietenia Crucişor 11 25
3 Unirea Bercu 12 21
4 Ugocea Porumbeşti 11 21
5 Codreana Homoroade 11 13
6 Recolta Dorolț II 12 12
7 CSM Satu Mare II 8 11
8 Viile Satu Mare 9 10
9 ACS Turulung 11 7
10 Cetate Ardud 11 7

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii