Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Liga 4 | Seria A | Unirea Păulești a câștigat derby-ul cu Someșul Oar și este campioana de toamnă a seriei Foto: Sportul Sătmărean/Valentin Păduraru

Liga 4 | Seria A | Unirea Păulești a câștigat derby-ul cu Someșul Oar și este campioana de toamnă a seriei

Evaluaţi acest articol
(8 voturi)
Duminică s-a disputat ultima etapă din turul sezonului 2017/2018 - Seria A, o etapă în care s-au înscris foarte multe goluri (40), gazdele câștigând cinci meciuri, Viitorul Viile Satu Mare a obținut singura victorie în deplasare, iar jocul dintre Atletic Craidorolț și Șoimii Mădăras a fost amânat.
Derby-ul etapei disputat între ocupantele primelor două locuri, Unirea Păulești și Someșul Oar a fost foarte disputat și echilibrat în prima repriză, la pauză rezultatul rămânând neschimbat, 0-0. În partea a doua a jocului, jucătorii pregătiți de Botoș Piri s-au desprins la 3-0 prin golurile marcate de Szeles Rolland și Dani Botoș (2), oaspeții au revenit și au marcat de două ori, însă până la final gazdele au mai înscris, tot prin Dani Botoș și s-a terminat 4-2.
În urma acestei victorii Unirea Păulești s-a desprins în fruntea Seriei A, cu 31 puncte, Someșul Oar ocupă locul doi, cu 26 puncte, iar pe locul trei se situează Viitorul Vetiș, cu 25 puncte.

Rezultate, Liga 4, Seria A, etapa 13:
Viitorul Vetiş 8 - 0 Venus Dumbrava
Victoria Apa 1 - 4 Viitorul Viile Satu Mare
AS Livada 7 - 3 Someşul Odoreu
Speranța Halmeu 6 - 1 Sportul Botiz
Unirea Păuleşti 4 - 2 CS Someşul Oar
Dacia Medieşu Aurit 4 - 0 Voinţa Lazuri
Atletic Craidorolț - Soimii Madaras (amânat)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Luni, 27 Noiembrie 2017 11:15

Lasă un comentariu

energykardioclubnoiembrie

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 31
2 Energia Negreşti 11 30
3 Turul Micula 11 25
4 Speranța Halmeu 11 23
5 Victoria Apa 11 17
6 AS Livada 11 13
7 Venus Dumbrava 11 13
8 Dacia Medieşu Aurit 10 12
9 Sportul Botiz 10 10
10 Someşul Odoreu 11 9
11 Voinţa Lazuri 11 7
12 Egri Sasok Agriş 11 0
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 11 33
2 Ştiinţa Beltiug 11 28
3 Voinţa Babţa 11 22
4 Luceafărul Decebal 10 21
5 Crasna Moftinu Mic 11 20
6 Recolta Dorolţ 11 19
7 Unirea Păulești 11 15
8 Someşul Oar 11 14
9 Cetate Ardud 11 7
10 Voinţa Doba 10 6
11 Atletic Craidorolț 11 3
12 Viitorul Vetiş 11 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 12 33
2 Schamagosch Ciumeşti 12 30
3 CSM Victoria Carei 12 25
4 Frohlich Foieni 12 24
5 Fortuna Căpleni 12 22
6 Schwaben Kalmandi Cămin 12 20
7 Real Andrid 12 20
8 Unirea Pişcolt 12 16
9 Recolta Sanislău 12 13
10 Viitorul Lucaceni 12 10
11 Victoria Tiream 12 6
12 Stăruinţa Berveni 12 5
13 AS Ghenci 12 3

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii