Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Liga 4 | Seria A | Rezultatele înregistrate în etapa a XII-a Foto: Sportul Sătmărean

Liga 4 | Seria A | Rezultatele înregistrate în etapa a XII-a

Evaluaţi acest articol
(5 voturi)
Sâmbătă și duminică s-au desfășurat meciurile etapei a XII-a, penultima din acest an a Seriei A din Liga 4. A fost o etapă în care s-au marcat 42 de goluri, oaspeții câștigând cinci dintre cele șapte meciuri jucate, Someșul Oar și Sportul Botiz fiind singurele echipe care și-au câștigat meciurile de pe teren propriu.
După etapa din weekend, Someșul Oar este liderul seriei, cu 26 puncte, locul doi este ocupat de Unirea Păulești, cu 25 puncte, însă echipa lui Piri Botoș așteaptă decizia Comisiei de Disciplină de mâine și speră să primească trei puncte după ce au depus o contestaţie privind identitatea unui jucător de la echipa Victoria Apa, după meciul pierdut la Apa în urmă cu două etape.
Săptămâna viitoare se va disputa ultima etapă din turul sezonului 2017/2018, iar la finalul ei vom afla și campiona de toamnă a seriei având în vedere că la Păulești se vor duela ocupantele primelor două locuri din clasament, Unirea Păulești și Someșul Oar.

Rezultate, Liga 4, Seria A, etapa 12:
Sâmbătă, 18 noiembrie:
Someşul Oar 7 - 1 Atletic Craidorolț
Duminică 19 noiembrie:
Someşul Odoreu 0 - 2 Speranța Halmeu
Venus Dumbrava 2 - 3 Victoria Apa
Sportul Botiz 4 - 3 AS Livada (1-1)
Șoimii Mădăras 3 - 5 Dacia Medieșu Aurit
Voința Lazuri 2 - 4 Unirea Păulești (2-2)
Viitorul Viile Satu Mare 1 - 5 Viitorul Vetiș

Program, Liga 4, Seria A, etapa 13:
Viitorul Vetiş - Venus Dumbrava
Victoria Apa - Viitorul Viile Satu Mare
AS Livada - Someşul Odoreu
Speranța Halmeu - Sportul Botiz
Unirea Păuleşti - CS Someşul Oar
Atletic Craidorolț - Soimii Madaras
Dacia Medieşu Aurit - Voinţa Lazuri

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Luni, 20 Noiembrie 2017 13:13

Lasă un comentariu

energykardioclubnoiembrie

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 31
2 Energia Negreşti 11 30
3 Turul Micula 11 25
4 Speranța Halmeu 11 23
5 Victoria Apa 11 17
6 AS Livada 11 13
7 Venus Dumbrava 11 13
8 Dacia Medieşu Aurit 10 12
9 Sportul Botiz 10 10
10 Someşul Odoreu 11 9
11 Voinţa Lazuri 11 7
12 Egri Sasok Agriş 11 0
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 11 33
2 Ştiinţa Beltiug 10 25
3 Voinţa Babţa 10 22
4 Luceafărul Decebal 10 21
5 Crasna Moftinu Mic 10 17
6 Recolta Dorolţ 10 16
7 Unirea Păulești 11 15
8 Someşul Oar 9 14
9 Cetate Ardud 11 7
10 Atletic Craidorolț 10 3
11 Viitorul Vetiş 11 3
12 Voinţa Doba 9 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 10 28
2 Schamagosch Ciumeşti 10 27
3 CSM Victoria Carei 10 22
4 Schwaben Kalmandi Cămin 10 18
5 Frohlich Foieni 10 18
6 Fortuna Căpleni 10 16
7 Unirea Pişcolt 11 16
8 Real Andrid 10 14
9 Recolta Sanislău 10 10
10 Viitorul Lucaceni 10 7
11 Victoria Tiream 10 6
12 Stăruinţa Berveni 10 5
13 AS Ghenci 11 3

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii