Liga 4 Elite | Talna Orașu Nou a învins Recolta Dorolț într-un meci amical

Evaluaţi acest articol
(1 Vot)

Sâmbătă după-amiază, pe terenul din Dara, Recolta Dorolț a jucat un nou meci amical, de această dată în compania Talnei Orașu Nou.

După o primă repriză echilibrată, cu un singur gol marcat de Talna, prin Ciprian Cireap (min. 20), în repriza secundă, echipa pregătită de Nelu Donca a mai înscris de trei ori, Palinceac a dublat avantajul Talnei în minutul 60, Kecskes Roger a transformat un penalty în minutul 68, iar cu cinci minute înainte de final a reușit dubla și a stabilit scorul final al meciului, 0-4.

Recolta Dorolț va juca weekendul viitor un nou joc de pregătire, cu Oașul Negrești, care astăzi a jucat cu puștii U17 de la LPS Satu Mare.

Marți seară, Talna Orașu Nou va juca un meci amical în Ungaria, cu Csenger, iar sâmbătă viitoare va juca pe teren propriu cu Victoria Apa.

 

Amical | Recolta Dorolț 0-4 Talna Orașu Nou (0-1)

Marcatori: Cireap, Palinceac, Kecskes (2);

Arbitru: Chiorean George;

Asistenți: Miclăuş Răzvan și Bauer Iosif;

Recolta Dorolț: Coman - Mezei, Șimon, Vincze L., Meșter N., Gulya, Cubaş, Ritli, Varga A., Vincze D.- Raț;

Au mai intrat: Giurgiuman, Meșter Ș., Varga S., Opriș;

Antrenor: Sorin Marian;

Talna Orașu Nou: Miclea - Palinceac,Stoian, Negrean, Demian, Alexe, Hidigan, Cireap, Erdei, Kecskes, Novoselenski;

Rezerve: Nagy, Hoban, Haitas, Ardelean, Costea G., Ghergel,  Bumbar, Chentian, Cseh;

Antrenor: Nelu Donca;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Duminică, 03 Martie 2024 15:10

Lasă un comentariu

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. Elite
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Points
1 Oașul 1969 Negrești 14 33
2 FC Unirea Tăşnad 14 33
3 Talna Oraşu Nou 15 32
4 Recolta Dorolţ 15 31
5 Ştiinţa Beltiug 14 27
6 Sportul Botiz 15 25
7 Fortuna Căpleni 14 16
8 Turul Partium 14 15
9 Schwaben K. Cămin 15 10
10 AS Căpleni 14 7
11 Someşul Odoreu 14 0
Team
Played Points
1 Crasna Moftinu Mic 12 29
2 Someşul Oar 12 28
3 Recolta Sanislău 12 28
4 Frohlich Foieni 12 27
5 Platanul Marna 12 25
6 Kneho Urziceni 12 18
7 Stăruinţa Berveni 12 16
8 Real Andrid 12 15
9 Schamagosch Ciumeşti 12 11
10 Viitorul Lucaceni 12 9
11 Voinţa Doba 12 7
12 CSM Victoria Carei II 12 6
13 AS Ghenci 12 5
14 Unirea Pişcolt 0 0
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare II 12 33
2 Victoria Apa 13 27
3 Voinţa Lazuri 11 20
4 Voinţa Turţ 11 19
5 Recolta Dorolț II 12 16
6 Cetate Ardud 12 14
7 Înfrăţirea Tarna Mare 11 12
8 Dacia Medieşu Aurit 11 12
9 Codreana Homoroade 11 12
10 Sporting Culciu 10 1

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii