Fotbal județean | Recolta Dorolț a învins echipa a doua a CSM-ului sătmărean într-un meci amical

Evaluaţi acest articol
(4 voturi)

Încet-încet, echipele din liga de elită sătmăreană și-au reluat antrenamentele în vederea pregătirii sezonului de primăvară, iar în această săptămână au revenit la antrenamente și jucătorii Recoltei Dorolț.

Antrenorul Sorin Marian a programat în următoarea perioadă câte două antrenamente săptămânal, iar astăzi Recolta a jucat primul amical, cu echipa a doua a CSM-ului sătmărean.

Meciul disputat pe terenul sintetic al Bazei Sportive Dinamo din municipiul Satu Mare a fost câștigat italienește de Dorolț, unicul gol al partidei fiind marcat de noua achiziție a Recoltei, Claudiu Opriș, în minutul 70. În echipa pregătită de Ritli Zoltan au evoluat doi dintre căpitanii de la prima echipă, Florin Mureșan și Adrian Micaș.

Echipa pregătită de Sorin Marian va juca duminică un nou meci amical, de această dată în compania puștilor de la LPS Satu Mare U17.

Amical | CSM Olimpia Satu Mare II 0-1 Recolta Dorolț (0-0)

Marcator: Claudiu Opriș;

CSM Olimpia Satu Mare II: Rareș Oșan - Denis Sopoian, Florin Mureșan, Adrian Micaș, Denis Grigoraș, Luca Sabău, Bogdan Tivadar, Rafael Țânțaș, Raul Apai, Raul Govor, Emanuel Morar;

Rezerve: Dan Adrian, Noris Mureșan, David Culitar, Raul Tuzan, Fabian Romocea, Raul Martin;

Antrenor: Ritli Zoltan;

Recolta Dorolț: Barakonyi - Mezei, Vincze L., Meșter N., Aranyos, Varga, Șimon, Raț, Varga A., Ritli, Vincze D.;

Rezerve: Bura, Meșter Ș., Varga S., Opriș, Béres;

Antrenor: Sorin Marian;  

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. Elite
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Points
1 Oașul 1969 Negrești 10 24
2 FC Unirea Tăşnad 10 24
3 Ştiinţa Beltiug 10 21
4 Recolta Dorolţ 10 19
5 Talna Oraşu Nou 10 17
6 Sportul Botiz 10 16
7 Turul Partium 10 12
8 Fortuna Căpleni 10 10
9 Schwaben K. Cămin 10 7
10 AS Căpleni 10 7
11 Someşul Odoreu 10 0
Team
Played Points
1 Crasna Moftinu Mic 9 24
2 Recolta Sanislău 10 24
3 Someşul Oar 10 22
4 Platanul Marna 10 22
5 Frohlich Foieni 10 21
6 Kneho Urziceni 10 16
7 Real Andrid 10 15
8 Stăruinţa Berveni 10 15
9 Viitorul Lucaceni 10 10
10 Unirea Pişcolt 9 7
11 Schamagosch Ciumeşti 10 6
12 AS Ghenci 10 5
13 Voinţa Doba 10 5
14 CSM Victoria Carei II 10 4

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii