Liga 4 Elite | Turul Partium a învins Schwaben Kalmandi Cămin în ultimul meci al anului

Evaluaţi acest articol
(2 voturi)

Duminică la prânz, pe terenul din Micula s-a disputat ultimul meci al anului din liga de elită sătmăreană, Partium primind vizita șvabilor din Cămin.

Meciul restant din etapa a doua a sezonului a fost câștigat de gazde cu scorul de 4-1. Varga Mate a marcat o dublă pe parcursul primei reprize, 2-0, Lang Peter a redus din diferența pentru Cămin chiar la începutul reprizei secunde, 2-1, Florin Puți a readus Partium în avantaj de două goluri, 3-1, iar Varga Mate a reușit hat-trick-ul cu un sfert de oră înainte de sfârșitul jocului și a stabilit scorul final, 4-1.

În urma acestui rezultat, echipa pregătită de Csik Tibor a urcat pe locul 7, cu 12 puncte, iar șvabii din Cămin încheie anul pe locul 9, cu 7 puncte.

Returul ligii de elită sătmăreană se va relua cândva în primăvara anului viitor.

liga4elite turul partium schwaben camin 1 

Liga 4 Elite | Turul Partium 4 - 1 Schwaben Kalmandi Cămin (2-0)

Marcatori: Varga Mate (3), Florin Puți/Lang Peter;

Arbitru: Rad Bogdan;

Asistenți: Moisa Florin și Matei Claudiu;

Observator: Vigu Iosif;

Turul Micula: Daniel Oșan - Forgacs Darius, Csik Mark, Balla Henrik, Angelo Foitoș, Florin Puți, Svarczkopf Istvan (cpt.), Varga Mate, Lorint Rolland, Murvai Martin, Santai Szabolcs;

Rezerve: Fecser Mark - Magyar Abel, Budai Benjamin, Jakab Kristian, Horvat Erik, Adrian Sabou, Kanalos Tony; 

Antrenor: Csik Tibor;

Schwaben Kalmandi Cămin: Veibel Szilárd - Lang Peter, Haller Dominik, Tempfli Imre, Tempfli Peter, Kodos Reimond, Schlachter Istvan (cpt.), Obis Thomas, Tempfli Laszlo, Kuncz Krisztofer, Keszenheimer Walter; 

Rezerve: Rausz Walter; 

Antrenor: Tempfli Imre;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. Elite
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Points
1 Oașul 1969 Negrești 10 24
2 FC Unirea Tăşnad 10 24
3 Ştiinţa Beltiug 10 21
4 Recolta Dorolţ 10 19
5 Talna Oraşu Nou 10 17
6 Sportul Botiz 10 16
7 Turul Partium 10 12
8 Fortuna Căpleni 10 10
9 Schwaben K. Cămin 10 7
10 AS Căpleni 10 7
11 Someşul Odoreu 10 0
Team
Played Points
1 Crasna Moftinu Mic 9 24
2 Recolta Sanislău 10 24
3 Someşul Oar 10 22
4 Platanul Marna 10 22
5 Frohlich Foieni 10 21
6 Kneho Urziceni 10 16
7 Real Andrid 10 15
8 Stăruinţa Berveni 10 15
9 Viitorul Lucaceni 10 10
10 Unirea Pişcolt 9 7
11 Schamagosch Ciumeşti 10 6
12 AS Ghenci 10 5
13 Voinţa Doba 10 5
14 CSM Victoria Carei II 10 4

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii