Liga 4 Elite | Energia Negrești s-a impus pe terenul Luceafărului Decebal

(1 Vot)

În această după-amiază, Energia Negrești s-a impus pe terenul Luceafărului Decebal și a bifat a doua victorie consecutivă din acest sezon.

Negreștenii s-au impus cu scorul de 5-3, după ce gazdele au condus cu 1-0 și s-au apropiat în două rânduri de Energia, la 2-3 și 3-4. Luceafărul a început perfect jocul, Florin Puți deschizând scorul, din penalty, în minutul 3, însă la pauză negreștenii au intrat în avantaj, 1-2, după ce David Medve a reușit o dublă (min. 24 și 33). Energia a marcat prima în startul reprizei secunde, prin Răzvan Lupu (min. 52), 1-3, același Florin Puți a redus din diferență pentru Decebal, un minut mai târziu, 2-3. Antrenorul-jucător al Negreștiului, Vasile Pop, a marcat pentru 2-4, Ștefan Stuleanec a redus din nou din diferență în minutul 68, 3-4, iar cu 7 minute înainte de finalul jocului, Lucian Lohan a marcat pentru Negrești și a închis tabela la 3-5.

Și întrecerea juniorilor A1 a fost câștigată de Energia Negrești cu scorul de 5-2.

Etapa următoare, Energia Negrești va întâlni pe teren propriu Talna Oraşu Nou, iar Luceafărul Decebal va juca pe terenul Unirii Păulești.

Liga 4 Elite | Seria A | Etapa 3 | Luceafărul Decebal 3 - 5 Energia Negrești (1-2)

Marcatori: Florin Puți (min. 3, 52), Ștefan Stuleanec (min. 68)/David Medve (min. 24 și 33), Răzvan Lupu (min. 52), Vasile Pop (min. 65), Lucian Lohan (min. 83);

Arbitru: Kovacs Szabolcs;

Asistenți: Pop Emanuel și Raţ Sebastian jr.;

Observator: Neichi Sergiu;

Luceafărul Decebal: Raul Cherecheș - Balogh Andrei, Schnellenperger Cristian (cpt.), Lucian Iarmos, Niculae Mintea, Claudiu Ciocotișan, Ion Sima, Hotya Denis, Florin Puți, Sorin Pop, Ștefan Stuleanec;

Rezerve: Florin Rațiu, Sztuleanik Vlad, Marius Săpânțan;

Antrenor: Schnellenperger Cristian;

Energia Negrești: Răzvan Pop - David Hedve, Marius Hodor, Marius Pop, Răzvan Lupu, Valentin Chiver, Lucian Homorozan (cpt.), Vasile Pop, Mihai Gherghel, Sebastian Balog, Mihai Deac;

Rezerve: Lucian Ciocan, Teodor, Pop, Sebastian Stan, Lucian Lohan, Gheorghe Solomeș, Daniel Ilban, Falvius Goja;