Liga 4 Elite | Știința Beltiug, victorie la limită în fața Recoltei Dorolț

Știința Beltiug s-a impus la limită în meciul disputat pe teren propriu în fața Recoltei Dorolț.

Știința s-a impus cu scorul de 1-0, unicul gol al meciului fiind marcat în proprie poartă de antrenorul-jucător al Recoltei Dorolț, Cosmin Iuhas, cu cinci minute înainte de pauză.

Etapa următoare, Știința Beltiug va juca la Micula, iar Recolta Dorolț va primi vizita Olimpiei Satu Mare 1921.

Liga 4 Elite | Seria A | Etapa 3 | Știința Beltiug 1 - 0 Recolta Dorolț (1-0)

Marcator: Cosmin Iuhas (autogol - min. 40);

Arbitru: Pop Emanuel;

Asistenți: Nagy Szabolcs și Raţ Sebastian jr.;

Observator: Halici Eugen;

Știința Beltiug: Florin Nichita - Robert Chifor, Vlăduț Țoca, Claudiu Șoproni, Marius Baciu (cpt.), Ovidiu Temian, Adrian Baidoc, Victor Ionaș, Ionuț Amical, Petrișor Leș, Igor Gândea;

Rezerve: Raul Munteanu, Marcel Ionaș, Titus Coți, Alin Barbul, Andrei Corodan;

Antrenor: Marius Toma;

Recolta Dorolț: Raploti Bela - Deniss Baior, Cosmin Iuhas, Vincze Levente, Kalocsai Zoltan, Draguș Lăpuște, Meșter Nandor (cpt.), Flaviu Fechete, Adrian Guleș, Vincze David, Denis Cubaș;