Liga 4 Elite | Unirea Tășnad a învins Viitorul Vetiș în derby-ul etapei

FC Unirea Tășnad continuă evoluțiile bune din acest început de sezon și după victoria din prima etapă, 2-0 pe terenul celor de la AFC Căpleni și egalul din etapa trecută, 1-1 cu CSM Victoria Carei, astăzi, în derby-ul etapei, s-a impus pe terenul Viitorului Vetiș.

Echipa pregătită de Marius Bălău s-a impus cu scorul de 3-1, după ce gazdele au condus cu 1-0 prin golul marcat, cu capul, de Dan Gavrilescu, în minutul 8. Suranyi Reymon a reușit egalarea în minutul 33 și a stabilit scorul pauzei, 1-1, iar pe final de meci Alex Malinetescu, intrat de pe bancă, a marcat pentru 2-1, în minutul 78, iar Locse Levente a închis tabela cu golul marcat în ultimul minut de joc, 1-3.

Etapa următoare, Viitorul Vetiș va juca la Cămin, iar Unirea Tășnad va primi vizita echipei Stăruinţa Berveni.

Liga 4 Elite | Seria B | Etapa 3 | Viitorul Vetiș 1 - 3 FC Unirea Tășnad (1-1)

Marcatori: Dan Gavrilescu (min. 8)/Suranyi Reymon (min. 33), Alex Malinetescu (min. 78), Locse Levente (min. 90);

Arbitru: Rebegea Ciprian;

Asistenți: Toth Kristian și Bathory Ştefan;

Observator: Borz Ionel;

Viitorul Vetiș: Rareș Oșan - Raul Apai (cpt.), Rareș Mureșan, Luca Crainic, Varga Markusz, Pop Nandor, Cosmin Anton, Patric Tamas, Dan Gavrilescu, Marius Matioc, Denis Lazăr;

Rezerve: Sebastian Stan, Ionuț Tite, Radvanszki Roland, Șerban Balade, Horvat Kevin, Paul Micle, Danielle Bodan;

Antrenor: Popa Cristian;

FC Unirea Tășnad: Vlad Boroș - Cătălin Mariș Suranyi Reymon, Holczberger Kristian, Raul Silaghi (cpt.), Mădălin Bolba, Cătălin Mărneanu, Marius Bălău, Locse Levente;

Rezerve: Paul Mașlinca, Raul Martin, Alex Malinetescu, Paul Sântăuan, Cristian Ardelean;