Liga 4 Elite | Olimpia Satu Mare 1921 a obținut a treia victorie consecutivă

FC Olimpia Satu Mare 1921 a reuşit a treia victorie consecutivă în liga de elită sătmăreană și conduce Seria A cu punctaj maxim.

Echipa pregătită de Lulu Dragomir s-a impus în această seară, pe Stadionul Someșul, cu scorul de 3-1 în fața Unirii Păulești. Raul Ștef a deschis scorul după doar cinci minute de la startul jocului, Răzvan Vonet a înscris în proprie poartă, în minutul 10, iar în minutul 30, Kecskes Roger a marcat pentru 3-0 și a stabilit scorul pauzei. Unicul gol din repriza secundă a fost marcat de echipa din Păulești, prin Lipai Gabor (min. 51), scorul final al partidei fiind 3-1 pentru Olimpia Satu Mare.

Etapa următoare, Olimpia va juca în deplasare, la Dorolț, iar Unirea Păulești va primi vizita Luceafărului Decebal.

Liga 4 Elite | Seria A | Etapa 3 | FC Olimpia Satu Mare 1921 3 - 1 Unirea Păulești (3-0)

Marcatori: Raul Ștef (min. 5), Kecskes Roger (min. 30)/Răzvan Vonet (min. 10, autogol), Lipai Gabor (min. 51);

Stadion: Someșul (Satu Mare);

Arbitru: Pop Ionel:

Asistenți: Moisa Florin și Botoş Roland;

Observator: Savaniu Marcel;

FC Olimpia Satu Mare 1921: Vlăduț Duca - Alin Lung, Florin Palinceac, Călin Turșuc (cpt.), Lauruk Ciprian, Mizsei Zoltan, Kecskes Roger, Evran Akman, Paul Gombar, Raul Ștef, Suveg Nandor;

Rezerve: Mezei Tamas, Mate Varga, Lucian Dascăl, Radwan Ryan, Mihai Sirian, Gnandt Antonio, Haidu Denis, Ioan Rus;

Antrenor: Ioan Dragomir;

Unirea Păulești: Dobrai Raimond - Marian Caraba, Lipai Gabor, Răzvan Vonet, Gabriel Costea, Vlad Chenderes, Petre Costea, Lucian Giurgiuman (cpt.), Alesandro Mitrea, Marius Oprea, Claudiu Opriș;

Rezerve: Lucian Hebe, Adrian Varga, Richard Haidu, Ionuț Moldovan, Sorin Marian;