Liga 4 Elite | CSM Victoria Carei a învins la loviturile de departajare Olimpia MCMXXI Satu Mare

Astăzi, pe terenul din Dorolț s-au întâlnit în semifinala sezonului 2020/2021 din liga de elită a fotbalului județean sătmărean CSM Victoria Carei și Olimpia MCMXXI Satu Mare.

CSM Victoria Carei a condus la pauză cu scorul de 1-0, prin golul marcat de Raul Zbona, în minutul 30, iar la mijlocul reprizei secunde Mihai Istvan a dublat avantajul Careiului. Olimpia a revenit în joc prin golul marcat de Raul Ștef, cu un sfert de oră înainte de finalul meciului, iar Paul Gombar a restabilit egalitatea în minutul 85. Până la final nu s-a mai marcat și calificarea s-a decis la loviturile de departajare, unde jucătorii careieni au fost mai inspirați și s-au impus cu scorul de 6-5.

În marea finală, echipa pregătită de Marius Botan va întâlni FC Unirea Tășnad, care a trecut, tot la loviturile de departajare, de Recolta Dorolț.

Liga 4 Elite | Semifinala | CSM Victoria Carei 2 - 2 Olimpia MCMXXI Satu Mare (1-0, 6-5 la loviturile de departajare)

Teren: Dorolț;

Arbitru: Kovacs Szabolcs;

Asistenți: Corb Ioan Alexandru și Soponar Răzvan Ionuţ;

Observator: Borz Ionel;

CSM Victoria Carei: Eric Mitracica - Claudiu Mihale, Griszhaber Bogdan, Griszhaber Daniel, Orosz Engelbert, Daniel Tilinger (cpt.), Kinczel Ervin, Mihai Ghiarfaș, Bakai Balazs, Mihai Istvan, Raul Zbona;

Rezerve: Alex Mensi, Lucian Dascal, Alex Vereș, Bakai Szabolcs, Holczberger Kristian, Kern Raul, Vezpreni Martin, Krajczar Florin, Nagy Zoltan;

Antrenor:Marius Botan;

Olimpia MCMXXI Satu Mare: Alex Sugar - Alin Lung, Mario Silaghi, Călin Turșuc (cpt.), Florin Palinceac, Mizsei Zoltan, Raul Raț, Denis Chivari, Paul Gombar, Raul Ștef, Srepler Erich;

Rezerve: Darius Ciontos, Gîndea Igor, Denis Haidu, Cătălin Sabou, Kovary Rolland, Luca Crainic, Suveg Nandor, Ricardo Blaga, Darius Catricicău;

Antrenor: Lulu Dragomir;