Liga 4 Elite | Unirea Păulești s-a impus pe terenul Talnei Orașu Nou

(1 Vot)

Unirea Păulești s-a impus în această după-amiază pe terenul Talnei Orașul Nou cu scorul de 2-0.

Cele două echipe veneau după rezultate diferite obținute în etapa trecută, Talna făcând scorul etapei cu Energia Negrești, 8-1, iar Unirea Păulești a fost învinsă pe propriul teren de Olimpia MCMXXI.

Echipa pregătită de Sorin Marian a marcat câte un gol pe repriză, Radu Socaci deschizând scorul după o jumătate de oră de la startul jocului, iar Lucian Giurgiuman a închis tabela în ultimul minut de joc și astfel Unirea Păulești a bifat a doua victorie din acest sezon.

Sâmbătă, 1 Mai, Unirea Păulești va primi vizita Energiei Negrești, iar Talna Orașul Nou va juca în deplasare la Recolta Dorolț.

Liga 4 Elite | Seria A | Etapa 4 | Talna Orașul Nou 0 - 2 Unirea Păulești (0-1)

Marcatori: Radu Socaci (min. 30) și Lucian Giurgiuman (min. 90);

Arbitru: Peneghi Şerban;

Asistenți: Sălăgean Norbert și Moisa Florin;

Observator: Cseh Şandor;

Talna Orașul Nou: Daniel Miclea - Radu Zaharia, Michel Fedorca, Ioan Boje, Casian Bere, Lucian Homorozan, Adrian Oros, Erdei Sandor (cpt.), Denis Filip, Adrian Poza, Leonardo Mândruț;

Rezerve: Alin Negru, Bute Janoș, Călin Pop, Dumitru Torz, Tudor Suciu, Gabriel Macovei, Marian Demian, Medie David;

Antrenor: Lucian Homorozan;

Unirea Păulești: Vlăduț Duca - Nicas Krisztian, Gabriel Lipai, Ionuț Moldovan, Sorin Sălăjan, Radu Socaci, Marius Oprea, Daniel Godje, Sergiu Matei, Laver Beniamin, Lucian Giurgiuman (cot.);