Liga 4 Elite | CSM Victoria Carei a făcut scorul etapei cu Viitorul Vetiș

(1 Vot)

CSM Victoria Carei s-a impus cu un categoric 5-1 în fața Viitorului Vetiș, stabilind cea mai categorică victorie a etapei a patra din liga de elită a fotbalului județean sătmărean.

După o primă repriză echilibrată, în care echipa pregătită de Marius Botan a marcat doar un gol, prin Raul Zbona, în minutul 15, în repriza secundă careienii s-au dezlănțuit și au mai înscris patru goluri. Chiar în startul reprizei secunde, Raul Zbona a reușit dubla, Bakai Balazs a marcat pentru 3-0 în minutul ’70, Orosz Engelbert a înscris golul patru, zece minute mai târziu, iar b și-a trecut și el numele pe tabelă cu golul reușit în minutul 86, 5-0. Cosmin Anton a marcat singurul gol al oaspeților, cu patru minute înainte de finalul jocului.

După patru etape, CSM Victoria Carei este singura echipă din județ cu victorii pe linie și conduce detașat Seria B, cu 12 puncte.

Etapa următoare, sâmbătă, 1 Mai, CSM Victoria Carei va juca în deplasare la Micula, iar Viitorul Vetiș primește vizita celor de la Racolta Sanislău.

viitorul vetis1

Liga 4 Elite | Seria B | Etapa 4 | CSM Victoria Carei 5 - 1 Viitorul Vetiş (1-0)

Marcatori: Raul Abona (min. 15, 49), Bakai Balazs (min. ’70), Orosz Engelbert (min. 80), Alex Vereș (min. 86)/Cosmin Anton (min. 86);

Arbitru: Omuţ Marius;

Asistenți: Corb Alexandru și Cătălin Maxi;

Observator: Pataki Zoltan;

CSM Victoria Carei: Eric Mitracica - Veszprem Martin, Griszhaber Bogdan, Orosz Engelbert, Griszhaber Daniel, Daniel Tilinger (cpt.), Lucian Dascăl, Mihai Ghiarfaș, Bakai Balazs, Mihai Istvan, Raul Zbona;

Rezerve: Alex Menesi, Bakai Szabolcs, Claudiu Mihale, Holczberger Kristian, Schuller Istvan, Kern Raul, Alex Verș, Krajczar Florin;

Antrenor: Marius Botan;

Viitorul Vetiş: Rareș Oșan - Raul Apăi, Rareș Mureșan, Luca Feher, Adrian Godja (cpt.), Laurențiu Caba, Nandor Pop, Cosmin Anton, Dan Gavrilescu, Alex Micle, Daniel Sasu;

Rezerve: Șerban Palate, Paul Micle, Patric Tamas, Dencsak Kristof, Denis LAzăr, Ionuț Tite, Maris Duca;

Antrenor: Cristi Popa;