Liga 4 Elite | Egal scos în ultimele minute de Recolta Dorolț cu Știința Beltiug

(1 Vot)

Recolta Dorolț a reușit să scoată un rezultat de egalitate pe finalul jocului disputat pe teren propriu în compania celor de la Știința Beltiug.

După victoriile la limită, 1-0 cu Unirea Păulești, în prima etapă a sezonului, respectiv 3-2 în etapa a doua, la Negrești, după ce au fost conduși cu 1-0 și 2-1, Recolta Dorolț a reușit să marcheze de două ori în ultimele zece minute ale jocului de azi. Alin Merce a deschis scorul pentru Beltiug, după 20 minute de joc, iar Alex Bonea a dublat avantajul Științei în minutul 60 și meciul părea că se îndreaptă spre o victorie a oaspeților, însă, cu zece minute înainte de final, Vlad Robotin, proaspăt intrat de pe banca de rezerve, a redus din diferență pentru Dorolț, iar în minutul 86, Antonio Pașca, intrat și el de pe bancă, a marcat golul egalizator și a stabilit scorul final, 2-2.

Etapa următoare, miercuri, 28 aprilie, în derby-ul Grupei A, Olimpia MCMXXI Satu Mare va primi vizita celor de la Recolta Dorolț, iar Știința Beltiug va juca la Negrești.

Liga 4 Elite | Seria A | Etapa 3 | Recolta Dorolț 2 - 2 Știința Beltiug (0-1)

Marcatori: Vlad Robotin (min. 80), Antonio Pașca (min. 86)/Alin Merce (min. 20), Alex Bonea (min. 60);

Arbitru: Ovidiu Mazilu;

Asistenți: Neichi Sergiu și Lukacs Levente;

Observator: Pataki Zoltan;

Recolta Dorolț: Rapolti Bela - Răzvan Aspru, Cosmin Iuhas, Vincze David, Flaviu Fechete, Meșter Nandor (cpt.), Santai Szabolcs, Gulya Richard, Bogdan Faur, Vincze Levente, Dragoș Lăpuște;

Rezerve: Vlăduț Ban, Aranyos Miklos, Vlad Robotin, Egri Nandor, Antonio Pașca, Răzvan Vonet;

Antrenor: Cosmin Iuhas;

Știința Beltiug: Raul Cherecheș - Puskas Szabolcs, Robert Chifor, Lorincz Norbert, Claudiu Șoproni, Adrian Micaș, Alex Bonea, Marius Baciu (cpt.), Vlăduț Țoca, Alin Merce, Ionuț Smical;

Rezerve: Florina Nichita, Balintfi Norbert, Ovidiu Temian, Pavel Cadar, Marius Toma, Ignațiu Zaharie;