Liga 4 Elite | CSM Victoria Carei a învins Unirea Tășnad

(2 voturi)

În această după-amiază, în primul joc al zilei, CSM Victoria Carei a învins Unirea Tășnad și a bifat a treia victorie consecutivă a sezonului.

Echipa pregătită de Marius Botan s-a impus cu scorul de 2-1 în fața tășnădenilor, Unirea marcând primul gol în poarta careienilor, după victoriile CSM-ului fără gol primit din primele două etape (2-0 cu Recolta Sanislău și 3-0 cu Crasna Moftinu Mic). Meciul a început cu o perioadă de tatonare, în care nicio echipă nu și-a creat prea multe ocazii de poartă, însă, la mijlocul reprizei, careienii au marcat de două ori, în doar două minute, Orosz Engelbert deschizând scorul în minutul 23, iar Ervin Kinczel a dublat avantajul Victoriei un minut mai târziu, stabilind și scorul pauzei, 2-0 pentru Carei. Singurul gol al Tășnadului a fost marcat de Cătălin Mărneanu, cu un sfert de oră înainte de finalul jocului.

Etapa următoare, miercuri, 28 aprilie, în derby-ul Grupei B, CSM Victoria Carei va primi vizita celor de la Viitorul Vetiș, iar Unirea Tășnad va juca ”acasă” cu Turul Micula.

Liga 4 Elite | Seria B | Etapa 3 | Unirea Tăşnad 1 - 2 CSM Victoria Carei (0-2)

Marcatori: Orosz Engelbert (min. 23), Vin Kinczel (min. 24)/Cătălin Mărneanu (min. 75);

Arbitri: Matei Claudiu;

Asistenți: Kopriva Tamas și Moisa Florin;

Observator: Gherasim Alexandru;

Unirea Tăşnad: Veibel Szilárd - Marius Bălău, Ștefan Stuleanec, Locse Levente (cpt.), Mădălin Bolba, Schnellenperger Cristian, Claudiu Silaghi, Suranyi Ervin, Cătălin Mărneanu, Suranyi Reymon, Cătălin Maris;

Rezerve: Cătălin Todorca, Ovidiu Creț, Paul Mașlinca, Cristian Ardelean, Valentin Maris, Mark Malinetescu, Paul Sântăuan;

Antrenor: Marius Bălău;

CSM Victoria Carei: Eric Mitracica - Claudiu Mihale, Griszhaber Bogdan, Orosz Engelbert, Holczberger Kristian, Daniel Tilinger, Kern Raul, Griszhaber Daniel, Bakai Balazs, Kinczel Ervin, Raul Zbona;

Rezerve: Menesi Alex - Lucian Dascăl, Bakai Szabolcs, Alex Vereș, Schuller Istvan, Veszprem Martin, Mihai Istvan;

Antrenor: Marius Botan;