Imprimă această pagină

Liga 4 Elite | Viitorul Vetiș a învins Crasna Moftinu Mic. Dan Gavrilescu a marcat un hattrick

(4 voturi)

În această dimineața, în primul joc al etapei, pe terenul din Vetiș, Viitorul a bifat a doua victorie a sezonului după ce a învins Crasna Moftinu Mic.

În primul joc al etapei a treia din liga de elită a fotbalului județean sătmărean, echipa pregătită de Cristi Popa s-a impus cu scorul de 4-2, fostul jucător al Olimpiei, Dan Gavrilescu, reușind un hattrick. Viitorul a deschis scorul după un sfert de oră, prin Gavrilescu, Moftinul a egalat prin Vlad Vanca, după zece minute, iar fostul jucător al Unirii Tășnad, Cosmin Anton, a readus Vetișul în avantaj și a stabilit scorul pauzei, 2-1 pentru Viitorul.

În startul reprizei secunde, același Vlad Vanca a marcat pentru Moftin și a restabilit egalitatea pe tabelă, 2-2, după care Dan Gavrilescu a închis tabela cu o dublă reușită în doar cinci minute (min. 68 și 73).

Viitorul Vetiș rămâne neînvinsă în Grupa B, cu două victorii și un egal, iar etapa următoare, miercuri, 28 aprilie, va juca în deplasare cu CSM Victoria Carei. Crasna Moftinu Mic rămâne cu un singur punct în acest sezon, iar miercuri va juca pe terenul celor de la Recolta Sanislău.

Duminică, de la ora 17:00, se vor juca celelalte două meciuri din Seria B, Unirea Tăşnad - CSM Victoria Carei și Turul Micula - Recolta Sanislău.

Liga 4 Elite | Etapa 3 | Crasna Moftinu Mic 2 - 4 Viitorul Vetiş (1-2)

Marcatori: Vlad Vanca (min. 25, 56)/ Dan Gavrilescu (min. 15, 68, 73), Cosmin Anton (min. 30);

Arbitru: Báthory Ștefan;

Asistenți: Iuhas Tibor, Peter Alin;

Observator: Kegyes Tiberiu;

Crasna Moftinu Mic: Marius Coman - Marian Negru, Ionuț Dănilă, Lucian Horea, Kecskes Roger, Florin Puți, Ciprian Lauruk, Tamas Radu, Patrick Horotan, Bogdan Boje, Vlad Vanca (cpt.);

Rezerve: Bogdan Dologa, Koter Raul, Sergiu Lauran, Alex Zelea, Gabriel Maxim;

Antrenor: Petric Milu;

Viitorul Vetiș: Rareș Oșan - Raul Apai, Răzvan Mureșan, Feher Luca, Adrian Godja (cpt.), Laurențiu Caba, Cosmin Anton, Dencsak Cristof, Denis Lazăr, Alex Micle, Dan Gavrilescu;

Rezerve: Șerban Palage, Tamas Patric, Nandor Pop, Daniel Sasu, Paul Micle, Maris Duca, Ionuț Tițe, Alexandru Mic, Bodan Danielle;