Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Fotbal județean | Programul și oficialii delegați la meciurile din weekend Foto: Sportul Sătmărean

Fotbal județean | Programul și oficialii delegați la meciurile din weekend

Evaluaţi acest articol
(3 voturi)

Duminică se joacă ultima etapă a sezonului 2017/2018 a ligii de elită din fotbalul județean sătmărean, etapă în care sunt programate doar DOUĂ jocuri, AMATORISMUL fiind cuvântul care caracterizează perfect acest sezon.

Primul joc din această etapă s-a disputat luni, când AJF Satu Mare trebuia să transmită către Federația Română de Fotbal campioana județului Satu Mare din sezonul 2017/2018, Energia Negrești învingând FC Certeze cu scorul de 4-0 și devenind campioana acestui sezon, fără a avea dreptul de participare la barajul pentru Liga 3...

În cele două serii ale ligii a IV-a se joacă sâmbătă și duminică meciurile etapei a XXV-a, penultima a sezonului, etapă în care Unirea Păulești poate deveni matematic câștigătoarea seriei A, iar în Seria B campioana se va afla în ultima etapă a sezonului.

În Liga 5 se joacă tot pentru etapa XXV-a, însă până la finalul sezonului 2017/2018 echipele din ”județ” mai au de jucat încă cinci etape...

Program Liga 4 Elite, etapa 22:

Duminică, 17 iunie:

Turul Micula - Ştiinţa Beltiug (ora 16:00 și 18:00)

Arbitri: Brigadă Sălaj;

Observator: Dumitraş Gheorghe;

Voinţa Babţa -  ACS Voinţa Doba (ora 16:00 și 18:00)

Arbitri: Chiş Florin, Iuhasz Tibor, Peter Alin;

Observator: Niţă Gheorghe;

Dari Lipău 0 - 3 Crasna Moftinu Mic (masa verde)

Talna Oraşu Nou - CSM Victoria Carei (amânat)

Recolta Dorolţ stă.

Program Liga a IV-a, Seria A, etapa 25:

Sâmbătă, 16 iunie:

Unirea Păuleşti - Voinţa Lazuri (ora 18:00)

Arbitri: Simon Elek, Bonţidean Daniel, Popescu Tudor;

Observator: Pataki Zoltan;

Duminică, 17 iunie:

Speranța Halmeu - Someşul Odoreu (ora 16:00 și 18:00)

Arbitri: Bărbuş Stejerel, Szucs Nikolas, Szabo Andrei;

Observator: Turtureanu Ioan;

Atletic Craidorolț - CS Someşul Oar (ora 16:00 și 18:00)

Arbitri: Pop Lucian, Moisa Florin, Roşu Florin;

Observator: Năstruţ Liviu;

Victoria Apa - Venus Dumbrava (ora 16:00 și 18:00)

Arbitri: Peneghi Şerban, Kopriva Zsolt, Kopriva Tamas;

Observator: Matei Claudiu;

AS Livada - Sportul Botiz  (ora 16:00 și 18:00, teren Botiz)

Arbitri: Brigadă Maramureș;

Observator: Halici Eugen;

Dacia Medieşu Aurit - AS CS Cetate  Ardud (ora 16:00 și 18:00)

Arbitri: Raţ Sebastian, Raţ Sebastian jr., Orha Dan;

Observator: Pintea Mircea;

Viitorul Vetiş - Viitorul Viile Satu Mare (ora 16:00 și 18:00)

Arbitri: Simon Elek, Boroş Alex, Jennifer D. Damian;

Observator:  Borz Ionel;

Program Liga a IV-a, Seria B, etapa 25:

Sâmbătă, 16 iunie:

Stăruinţa Berveni - Frohlich Foieni (ora 16:00 și 18:00)

Arbitri: Bogdan Răzvan, Tăbăcaru Sergiu, Miclăuş Răzvan;

Observator: Vigu Iosif;

Duminică, 17 iunie:

Victoria Tiream - Unirea Pişcolt (ora 16:00 și 18:00)

Arbitri: Kovacs Szabolcs, Sălăgean Norbert, Miron Ciprian;

Observator: Torok Zoltan;

Recolta Sanislău - Fortuna Căpleni (ora 16:00 și 18:00)

Arbitri: Chiorean Cristi, Bauer Iosif, Bauer Adalbert;

Observator: Cseh Sandor;

Schamagosch Ciumeşti - AS Ghenci (ora 16:00 și 18:00)

Arbitri: Bathory Ştefan, Bonţidean Daniel, Ardelean Vlad;

Observator:  Neichi Ioan;

Schwaben Kalmandi Cămin - Vulturii Santău 2013 (ora 16:00 și 18:00)

Arbitri: Dragoş Bogdan, Chiorean George, Vass Mark;

Observator: Kegyes Tibor;

Real Andrid - Olimpia Domăneşti (ora 16:00 și 18:00)

Arbitri: Brigadă Sălaj;

Observator: Morar Nicolae;

AS Căpleni - Viitorul Lucăceni (ora 16:00 și 18:00)

Arbitri: Pop Emanuel, Nagy Szabolcs, Zsigrai Cătălin

Observator: Gherasim Alexandru;

Program Liga a V-a, etapa 25:

Sâmbătă, 16 iunie:

Egri Sasok Agriş - Dacia Supur (ora 17:00)

Arbitri: Mandy Attila, Sician Mihai, Sician Gabriel;

Observator: Iuhas Ioan;

Duminică, 17 iunie:

AS CS Cetate Ardud II - Luceafărul Decebal (ora 15:00, teren Decebal)

Arbitri: Ciocoi Marian, Nagy Mate, Popescu Tudor;

Observator: Chioreanu Radu;

Gloria Moftinu Mare - Codreana Homoroade (ora 17:00)

Arbitri: Kovacs Attila, Bumbuc Marius, Batori Patrick;

Observator: Stoica Viorel;

Unirea Bercu - Ugocea Porumbeşti (ora 18:00)

Arbitri: Petruţ Sebastian, Becse Ovidiu, Şerban Ovidiu;

Observator: Şuta Nicolae;

Kneho Urziceni - Recolta Dorolț II (ora 18:00)

Arbitri: Sulyok Adrian, Ghencean Marius, Alberto Bor;

Observator: Lizak Paul;

Olimpia Căuaş - ACS Turulung (ora 18:00)

Arbitri: Rad Bogdan, Reday Arpad, Szakacs Zsolt;

Observator: Papp Ioan;

Prietenia Crucişor - Speranța Bogdand (ora 18:00)

Arbitri: Ciocoi Marian, Pop Paul, Borza Vlad;

Observator: Dorca Marcel;

Platanul Marna stă.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energykardioclubseptembrie

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii