Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
5 CSM Victoria Carei 19 10 2 7 40 26 19 13 32
8 Turul Micula 19 6 7 6 50 35 16 9 25
9 Voinţa Doba 20 4 1 15 33 75 10 3 13
10 FC Certeze 19 2 2 15 18 79 4 4 8
11 Dari Lipău 20 0 1 19 10 74 0 1 1

Liga 4 Elite | Crasna Moftinu Mic încheie turul pe primul loc cu cea mai categorică victorie

(5 voturi)
Liga a patra de elită a fotbalului județean sătmărean a ajuns la finalul turului, ieri și astăzi au fost programate meciurile etapei a XI-a.
Astăzi, primele două clasate din liga de elită, Ştiinţa Beltiug și Crasna Moftinu Mic au câștigat fără probleme meciurile de pe teren propriu cu Turul Micula, respectiv Dari Lipău.
Știința Beltiug s-a impus în fața Miculei prin dubla marcată de fostul jucător al Olimpiei, Daniel Feier, care a deschis scorul în ultimul minut al primei reprize, iar golul doi l-a marcat în minutul 75, în timp ce pentru oaspeți a marcat Darius Forgaș cu zece minute înainte de finalul meciului.
Liderul clasamentului din liga de elită, Crasna Moftinu Mic, a făcut spectacol în ultima etapă a turului, reușind cea mai categorică victorie din acest sezon, 7-0 împotriva nou-promovatei Dari Lipău. Ștef Raul a deschis scorul pentru Moftin, după care a ieșit la rampă Adrian Micaș, fostul jucător al Olimpiei marcând o triplă. Ciprian Rebegea a înscris pentru 5-0, Claudiu Șoproni a marcat golul șase, iar Adrian Micaș a închis tabela cu al patrulea său gol, Crasna Moftinu Mic câștigând cu scorul de 7-0.
Sâmbătă s-au disputat trei dintre cele cinci meciuri ale etapei, oaspeții câștigând două, iar Energia Negreşti a fost singura echipă care s-a impus pe teren propriu.

Rezultate Liga 4 Elite, etapa 11:
Sâmbătă, 11 noiembrie:
ACS Voinţa Doba 1 - 8 Voinţa Babţa (1-4)
Marcatori: Ionuț Smical (min. 26 și 50), Ovidiu Temian (min. 37, 40 și 57), Alin Barbul (min. 44) și Alexandru Leș (min. 52)/Feyes Serami (min. 42);
Arbitri: Chiş Florin, Ciceu Marian, Ardelean Vlad;
Observator: Niţă Gheorghe;
ACS Voinţa Doba: Muntean Mircea - Lung Alin, Deac Florin, Deac Marius, Timoc Daniel, Feyes Serami, Ardelean Bogdan, Leleti Zoltan, Rit Dacian, Chiorean Dănuț;
Voinţa Babţa: Blidar Andrei - Negru marian, Deac Bogdan, Leș Alexandru, Barbul Alin, Temian Ovidiu, Repciuc Constantin, Temian Marius, Besenyei Andrei, Smical Ionuț, Dudea Alin;
Rezerve: Pop Andrei, Pușcaș Ioan, Dragoș Marian;

Energia Negreşti 4 - 0 FC Certeze (1-0)
Marcatori: Ghiriti Gheorghe, Tothazan Silvian, Andreka Adrian și Pop Daniel;
Arbitri: Bogdan Răzvan, Papp Szilard, Pop Cristian;
Observator: Andreica Florin;

CSM Victoria Carei 0 - 1 Talna Oraşu Nou (0-1)
Marcator: Ioan Boje (min. 8);
Arbitri: Ovidiu Mazilu, Pop Emanuel, Orha Dan;
Observator: Dumitraş Gheorghe;
CSM Victoria Carei: Preg Daniel - Griszhaber Bogdan (cpt.), Silaghi Claudiu, Tempfli Imre, Orosz Engelbert, Tilinger Daniel, Nagy Mate, Varga Mark, Nylvan Bogdan, Babiciu Alex, Mărneanu Cătălin;
Rezerve: Veibel Szilard, Pușcaș Marius, Nylvan Rareș, Mihale Claudiu, Boldizshar Edmond, Hevele Mark, Csenteri Benece;
Antrenor: Răzvan Nintaș;
Talna Oraşu Nou: Miclea Daniel - Țoca Vlăduț, Homorozan Lucian, Ionescu Flaviu, Boje Ioan, Bere Casian, Maxim Vlad, Erdei Sandor (cpt.), Filip Denis, Erdei Cristian, Boje Vasile;
Rezerve: Aspru Dragoș, Erdei Matyas, Bute Janos, Crainic Rareș, Goja Flavius, Pajos David;
Antrenor: Vas Valentin;