Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga a IV-a ELITE

  1. CLASAMENT
  2. REZULTATE
  3. ETAPA URMĂTOARE
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 16 12 4 0 43 10 20 20 40
2 Ştiinţa Beltiug 16 12 1 3 42 25 19 18 37
3 Talna Oraşu Nou 16 11 1 4 51 19 18 16 34
4 Energia Negreşti 15 10 3 2 33 16 21 12 33
5 CSM Victoria Carei 17 10 2 5 39 19 19 13 32
6 Recolta Dorolţ 17 6 5 6 34 25 13 10 23
7 Turul Micula 16 6 4 6 44 29 14 8 22
8 Voinţa Babţa 16 5 2 9 35 39 7 10 17
9 Voinţa Doba 15 2 1 12 23 53 4 3 7
10 FC Certeze 16 1 2 13 15 72 4 1 5
11 Dari Lipău 16 0 1 15 10 62 0 1 1
Liga a IV-a Elite | Știința Beltiug s-a impus în derby-ul etapei Foto: Sportul Sătmărean / Valentin Păduraru

Liga a IV-a Elite | Știința Beltiug s-a impus în derby-ul etapei

Evaluaţi acest articol
(9 voturi)
Astăzi s-au disputat două meciuri din cadrul etapei a VIII-a a ligii de elită din fotbalul județean sătmărean, ambele fiind câștigate de echipele gazdă.
Derby-ul etapei, disputat la Beltiug, între Știința și Energia Negrești a fost câștigat la scor de neprezentare de echipa pregătită de Cosmin Iuhas. Beltiugul a deschis scorul prin Adrian Donca cu patru minute înainte de pauză, Daniel Feier a dublat avantajul gazdelor cu o scăriță superbă în minutul 55, iar Richard Gulya a închis tabela cu golul marcat în minutul 65.
  • ”Este o victorie importantă pentru noi, îmi felicit băieții pentru atitudine și pentru modul în care reușesc să înțeleagă de la meci la meci ceea ce vreau de la ei. Dacă vor înțelege mai departe ce le cer și vor avea atitudinea de azi, cred că vom fi una dintre echipele pretendente la titlu”, a declarat Cosmin Iuhas, antrenorul Științei Beltiug, pentru sportulsatmarean.ro.
Știința Beltiug 3 - 0 Energia Negrești (1-0)
Marcatori: Adrian Donca, Daniel Feier și Richard Gulya;
Știința Beltiug: Adrian Toduț - Marius Toma, Ionuț Moldovan, Ioan David, Krasznai Ioan, Ciprian Cireap, Santai Szabolcs, Gulya Richard, Marius Baciu (cpt.), Daniel Feier, Adrian Donca;
Rezerve: Kiss Aron, Bogar Norbert, Srepler Erich, Andrei Corodan;
Antrenor: Cosmin Iuhas;
Energia Negrești: Gergely Andrei - Daniel Neamț, Ioan Ugocian, Daniel Pop, Huszti Ioan, Gheorghe Solomes, Zaszlati Florin, Sebastian Balog, Alexandru vele, Răzvan Ardelean, Lucian Pop;
Rezerve: Gheorghe Șofran, Sergiu Stan, Georgel Boboi, Gheorghe Ghiriti, Marius Pop, Dumitru Torz, Vlad Huja;
Antrenor: Vasile Mociran.

Al doilea meci al zilei s-a disputat la Carei, gazdele de la CSM primind vizita Recoltei Dorolț, iar la finalul unui meci disputat jucătorii careieni s-au impus la limită, cu scorul de 1-0. Unicul gol al meciului a fost marcat de Hevele Mark la mijlocul reprizei secunde, echipa din Carei fiind la al cincilea meci consecutiv fără înfrângere, în timp ce Recolta Dorolț și-a întrerupt seria de cinci meciuri fără înfrângere.
În urma rezultatelor înregistrate astăzi, CSM Victoria Carei a urcat pe locul trei în clasament, cu 16 puncte, iar Știința Beltiug este liderul ligii de elită, cel puțin până mâine când Crasna Moftinu Mic joacă cu Voința Babța.

CSM Victoria Carei 1 - 0 Recolta Dorolț (0-0)
Marcator: Hevele Mark;
CSM Victoria Carei: Daniel Preg - Pintye Norbert, Griszhaber Bogdan (cpt.), Tempfli Imre, Marius Pușcas, Mark Varga, Daniel Tilinger, Nagy Mate, Nylvan Bogdan, Alex Malinetescu, Alex Babiciu;
Rezerve: Claudiu Silaghi, Csenteri Bence, Hevele Mark, Cristian Ardelean, Orosz Engelbert;
Antrenor: Răzvan Nintaș;
Recolta Dorolț: Daniel Oșan - Reszler Zsolt, Meșter Șandor, Angelor Șimon, Meșter Nandor, Drumar Arnold, Vegh Jozsef, Pintye Erik, Egri Nandor, Lakatos Tibor, Kovasc Istvan;
Rezerve: Rapolti Bela - Fintas Patrick, Horvath Critian, Raul Ritli;

Program Liga 4 Elite, etapa 8:
Duminică, 22 octombrie:
FC Certeze - Dari Lipău, ora 15:00
Arbitri: Neichi Sergiu, Orha Dan, Miclăuș Răzvan;
Observator: Andreica Marcel;
Talna Oraşu Nou - ACS Voinţa Doba, ora 15:00
Arbitri: Peneghi Șerban, Roșu Florin, Vass Mark;
Observator: Petz Istvan;
Crasna Moftinu Mic -Voinţa Babţa, ora 15:00
Arbitri: Chiș Florin, Iuhas Tibor, Ardelean Vlad;
Observator: Maier Alșexandru;
Turul Micula stă.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Sâmbătă, 21 Octombrie 2017 20:37

Lasă un comentariu

energy kardio club mai

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 16 12 4 0 43 10 20 20 40
2 Ştiinţa Beltiug 16 12 1 3 42 25 19 18 37
3 Talna Oraşu Nou 16 11 1 4 51 19 18 16 34
4 Energia Negreşti 15 10 3 2 33 16 21 12 33
5 CSM Victoria Carei 17 10 2 5 39 19 19 13 32
6 Recolta Dorolţ 17 6 5 6 34 25 13 10 23
7 Turul Micula 16 6 4 6 44 29 14 8 22
8 Voinţa Babţa 16 5 2 9 35 39 7 10 17
9 Voinţa Doba 15 2 1 12 23 53 4 3 7
10 FC Certeze 16 1 2 13 15 72 4 1 5
11 Dari Lipău 16 0 1 15 10 62 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 21 52
2 Someşul Oar 19 44
3 Dacia Medieşu Aurit 21 40
4 AS Livada 19 33
5 Viitorul Vetiş 19 31
6 Speranța Halmeu 21 31
7 Șoimii Mădăras 19 25
8 Victoria Apa 20 24
9 Sportul Botiz 20 24
10 Atletic Craidorolț 20 22
11 Voinţa Lazuri 21 22
12 Viile Satu Mare 20 19
13 Venus Dumbrava 20 18
14 Someşul Odoreu 20 14
Team
Played Points
1 Real Andrid 20 45
2 Viitorul Lucaceni 21 44
3 Fortuna Căpleni 19 34
4 AS Căpleni 20 33
5 Schamagosch Ciumeşti 21 32
6 Unirea Pişcolt 21 32
7 Frohlich Foieni 21 32
8 Victoria Tiream 21 30
9 Schwaben Kalmandi Cămin 20 27
10 Recolta Sanislău 21 22
11 Stăruinţa Berveni 21 21
12 Olimpia Domăneşti 21 20
13 Vulturii Santău 2013 17 17
14 AS Ghenci 20 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 18 49
2 Cetate Ardud 19 45
3 Platanul Marna 20 31
4 Kneho Urziceni 17 31
5 Recolta Dorolț II - Dara 19 29
6 Olimpia Căuaş 19 27
7 Prietenia Crucişor 19 26
8 Codreana Homoroade 15 25
9 Speranța Bogdand 18 24
10 Unirea Bercu 20 23
11 Ugocea Porumbeşti 16 20
12 Gloria Moftinu Mare 18 19
13 Egri Sasok Agriş 17 17
14 Recolta Turulung 18 15
15 Dacia Supur 19 9