Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga a IV-a ELITE

  1. CLASAMENT
  2. REZULTATE
  3. ETAPA URMĂTOARE
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 11 10 1 0 36 6 18 13 31
2 Ştiinţa Beltiug 12 9 1 2 31 19 13 15 28
3 Talna Oraşu Nou 13 9 0 4 45 17 12 15 27
4 Energia Negreşti 11 8 1 2 26 13 15 10 25
5 CSM Victoria Carei 13 6 2 5 22 17 16 4 20
6 Turul Micula 12 5 3 4 38 19 10 8 18
7 Recolta Dorolţ 12 4 4 4 23 18 6 10 16
8 Voinţa Babţa 12 3 2 7 23 26 4 7 11
9 Voinţa Doba 11 2 1 8 18 40 4 3 7
10 FC Certeze 12 1 2 9 12 56 4 1 5
11 Dari Lipău 13 0 1 12 10 53 0 1 1

Liga a IV-a Elite | Unirea 08 Tășnad a devenit campioana judeţului

Evaluaţi acest articol
(6 voturi)
Unirea 08 Tășnad a devenit campioana judeţului Satu Mare, câştigând Liga a IV-a Elite cu două etape înainte de final, după egalul obținut în etapa a XX-a, 1-1 (0-0) în deplasare la Recolta Dorolț II.
Înainte cu trei etape de finalul sezonului 2016-2017, tășnădenii aveau nevoie de un singur punct pentru a deveni campioni și astăzi, pe terenul din Dorolț, echipa pregătită de Marius Botan și Bogdănel Moise a câștigat punctul necesar, devenind campioană Sătmarului.
Meciul de la Dorolț a fost echilibrat, Recolta având în primul 11 mai mulți jucători de la prima echipă, având în vedere că Dorolțul a stat în Liga 3, iar acest lucru s-a văzut pe parcursul primei reprize, cele două echipe anihilându-se reciproc și la pauză s-a intrat cu tabela neschimbată.
Startul reprizei secunde a aparținut Recoltei Dorolț II care a deschis scorul la cinci minute de la reluarea jocului prin Meșter Nandor, însă avantajul a ținut doar 17 minute, fostul jucător al Olimpiei, Gabi Cădar restabilind egalitatea și scorul final al meciului.

Mesajul transmis de conducerea echipei tuturor tășnădenilor:
  • ”Cuvintele sunt de prisos, Campioni, Campioni, Campioni, dupa 36 de ani Tășnadul este campioana județului la fotbal.
  • Mulțumim mult jucătorilor, antrenorilor, conducătorilor, primarului, consilierilor locali, sponsorilor și tuturor celor care au pus umărul la această performanță! Mulțumim și contestatorilor pentru că fără ei era greu de obținut această performanță! Băieții aceștia merită mult respect pentru că au intrat în istoria micului nostru orășel!
  • Pe 3 iunie vă așteptăm pe Stadionul Unirea, la ultimul meci din campionat, unde va avea loc și decernarea Cupei și a medaliilor de campioni!
  • Hai Unirea !!!
Recolta Dorolț II 1 - 1 Unirea 08 Tășnad (0-0)
Marcatori: Meșter Nandor (min. 51) / Gabi Cădar (min. 68);
Teren: Comunal Dorolț-Dara;
Arbitru: Kovacs Szabolcs;
Asistenți: Kopriva Zsolt, Sălăgean Norbert;
Observator: Pataki Zoltan;

Recolta Dorolț II: Daniel Oșan - Levente Vincze, Meșter Șandor, Drumar Arnold, Lakatos Tibor, Egri Nandor, Pintye Robert, David Vincze, Aranyos Zsolt, Horvath Cristian, Meșter Nandor;
Rezerve: Sztankovics Krisztian, Kovacs Istvan, Pintye Erik, Abroncios Iosif, Lakatos Istvan;
Antrenor: Andrei Estinca;
Unirea 08 Tășnad: Raul Cherecheș - Krisztian Holczberger, Marius Bălău, Călin Vădan, Cristian Schnellenperger, Raul Silaghi, Răzvan Hodas, Vlad Maxim, Bakai Balasz, Mădălin Bolba, Gabriel Cădar;
Rezerve: Nagy Zoltan, Răzvan Bolba, Ovidiu Creț, Sebastian Rus, Gabriel Briszk, Cosmin Mașlinca;
Antrenor: Marius Botan și Bogdănel Moise;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Duminică, 21 Mai 2017 19:52

Lasă un comentariu

energykardioclub7card

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 11 10 1 0 36 6 18 13 31
2 Ştiinţa Beltiug 12 9 1 2 31 19 13 15 28
3 Talna Oraşu Nou 13 9 0 4 45 17 12 15 27
4 Energia Negreşti 11 8 1 2 26 13 15 10 25
5 CSM Victoria Carei 13 6 2 5 22 17 16 4 20
6 Turul Micula 12 5 3 4 38 19 10 8 18
7 Recolta Dorolţ 12 4 4 4 23 18 6 10 16
8 Voinţa Babţa 12 3 2 7 23 26 4 7 11
9 Voinţa Doba 11 2 1 8 18 40 4 3 7
10 FC Certeze 12 1 2 9 12 56 4 1 5
11 Dari Lipău 13 0 1 12 10 53 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 17 40
2 Dacia Medieşu Aurit 17 34
3 AS Livada 16 33
4 Someşul Oar 16 32
5 Viitorul Vetiş 16 25
6 Speranța Halmeu 17 24
7 Sportul Botiz 16 23
8 Șoimii Mădăras 14 21
9 Victoria Apa 17 21
10 Viile Satu Mare 16 19
11 Venus Dumbrava 17 17
12 Voinţa Lazuri 17 15
13 Atletic Craidorolț 16 12
14 Someşul Odoreu 16 12
Team
Played Points
1 Real Andrid 16 36
2 Viitorul Lucaceni 17 32
3 Fortuna Căpleni 16 31
4 Unirea Pişcolt 17 27
5 Victoria Tiream 17 26
6 Frohlich Foieni 17 25
7 AS Căpleni 16 23
8 Schamagosch Ciumeşti 17 22
9 Recolta Sanislău 17 21
10 Schwaben Kalmandi Cămin 16 20
11 Olimpia Domăneşti 17 19
12 Stăruinţa Berveni 17 17
13 Vulturii Santău 2013 14 15
14 AS Ghenci 16 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 15 40
2 Cetate Ardud 16 38
3 Speranța Bogdand 15 27
4 Platanul Marna 16 25
5 Kneho Urziceni 14 24
6 Prietenia Crucişor 16 23
7 Olimpia Căuaş 16 21
8 Recolta Dorolț II - Dara 15 20
9 Codreana Homoroade 12 19
10 Gloria Moftinu Mare 14 18
11 Ugocea Porumbeşti 13 17
12 Egri Sasok Agriş 16 17
13 Unirea Bercu 16 16
14 Recolta Turulung 15 12
15 Dacia Supur 15 9