Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga a IV-a ELITE

  1. CLASAMENT
  2. REZULTATE
  3. ETAPA URMĂTOARE
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Energia Negreşti 20 15 3 2 52 19 30 18 48
2 Crasna Moftinu Mic 20 14 5 1 50 13 24 23 47
3 Ştiinţa Beltiug 19 13 2 4 56 35 22 19 41
4 Talna Oraşu Nou 18 11 1 6 55 25 18 16 34
5 CSM Victoria Carei 19 10 2 7 40 26 19 13 32
6 Recolta Dorolţ 20 8 6 6 42 26 19 11 30
7 Voinţa Babţa 20 8 2 10 49 48 16 10 26
8 Turul Micula 19 6 7 6 50 35 16 9 25
9 Voinţa Doba 20 4 1 15 33 75 10 3 13
10 FC Certeze 19 2 2 15 18 79 4 4 8
11 Dari Lipău 20 0 1 19 10 74 0 1 1

Liga a IV-a Elite | Unirea 08 Tășnad a devenit campioana judeţului

Evaluaţi acest articol
(6 voturi)
Unirea 08 Tășnad a devenit campioana judeţului Satu Mare, câştigând Liga a IV-a Elite cu două etape înainte de final, după egalul obținut în etapa a XX-a, 1-1 (0-0) în deplasare la Recolta Dorolț II.
Înainte cu trei etape de finalul sezonului 2016-2017, tășnădenii aveau nevoie de un singur punct pentru a deveni campioni și astăzi, pe terenul din Dorolț, echipa pregătită de Marius Botan și Bogdănel Moise a câștigat punctul necesar, devenind campioană Sătmarului.
Meciul de la Dorolț a fost echilibrat, Recolta având în primul 11 mai mulți jucători de la prima echipă, având în vedere că Dorolțul a stat în Liga 3, iar acest lucru s-a văzut pe parcursul primei reprize, cele două echipe anihilându-se reciproc și la pauză s-a intrat cu tabela neschimbată.
Startul reprizei secunde a aparținut Recoltei Dorolț II care a deschis scorul la cinci minute de la reluarea jocului prin Meșter Nandor, însă avantajul a ținut doar 17 minute, fostul jucător al Olimpiei, Gabi Cădar restabilind egalitatea și scorul final al meciului.

Mesajul transmis de conducerea echipei tuturor tășnădenilor:
  • ”Cuvintele sunt de prisos, Campioni, Campioni, Campioni, dupa 36 de ani Tășnadul este campioana județului la fotbal.
  • Mulțumim mult jucătorilor, antrenorilor, conducătorilor, primarului, consilierilor locali, sponsorilor și tuturor celor care au pus umărul la această performanță! Mulțumim și contestatorilor pentru că fără ei era greu de obținut această performanță! Băieții aceștia merită mult respect pentru că au intrat în istoria micului nostru orășel!
  • Pe 3 iunie vă așteptăm pe Stadionul Unirea, la ultimul meci din campionat, unde va avea loc și decernarea Cupei și a medaliilor de campioni!
  • Hai Unirea !!!
Recolta Dorolț II 1 - 1 Unirea 08 Tășnad (0-0)
Marcatori: Meșter Nandor (min. 51) / Gabi Cădar (min. 68);
Teren: Comunal Dorolț-Dara;
Arbitru: Kovacs Szabolcs;
Asistenți: Kopriva Zsolt, Sălăgean Norbert;
Observator: Pataki Zoltan;

Recolta Dorolț II: Daniel Oșan - Levente Vincze, Meșter Șandor, Drumar Arnold, Lakatos Tibor, Egri Nandor, Pintye Robert, David Vincze, Aranyos Zsolt, Horvath Cristian, Meșter Nandor;
Rezerve: Sztankovics Krisztian, Kovacs Istvan, Pintye Erik, Abroncios Iosif, Lakatos Istvan;
Antrenor: Andrei Estinca;
Unirea 08 Tășnad: Raul Cherecheș - Krisztian Holczberger, Marius Bălău, Călin Vădan, Cristian Schnellenperger, Raul Silaghi, Răzvan Hodas, Vlad Maxim, Bakai Balasz, Mădălin Bolba, Gabriel Cădar;
Rezerve: Nagy Zoltan, Răzvan Bolba, Ovidiu Creț, Sebastian Rus, Gabriel Briszk, Cosmin Mașlinca;
Antrenor: Marius Botan și Bogdănel Moise;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Duminică, 21 Mai 2017 19:52

Lasă un comentariu

energykardioclubiunie

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Energia Negreşti 20 15 3 2 52 19 30 18 48
2 Crasna Moftinu Mic 20 14 5 1 50 13 24 23 47
3 Ştiinţa Beltiug 19 13 2 4 56 35 22 19 41
4 Talna Oraşu Nou 18 11 1 6 55 25 18 16 34
5 CSM Victoria Carei 19 10 2 7 40 26 19 13 32
6 Recolta Dorolţ 20 8 6 6 42 26 19 11 30
7 Voinţa Babţa 20 8 2 10 49 48 16 10 26
8 Turul Micula 19 6 7 6 50 35 16 9 25
9 Voinţa Doba 20 4 1 15 33 75 10 3 13
10 FC Certeze 19 2 2 15 18 79 4 4 8
11 Dari Lipău 20 0 1 19 10 74 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 25 64
2 Dacia Medieşu Aurit 25 52
3 Someşul Oar 23 50
4 Viitorul Vetiş 23 37
5 Speranța Halmeu 25 37
6 AS Livada 24 37
7 Victoria Apa 24 31
8 Atletic Craidorolț 24 31
9 Sportul Botiz 24 30
10 Șoimii Mădăras 22 29
11 Venus Dumbrava 25 26
12 Voinţa Lazuri 25 23
13 Viile Satu Mare 24 22
14 Someşul Odoreu 23 14
Team
Played Points
1 Real Andrid 24 52
2 Viitorul Lucaceni 25 47
3 AS Căpleni 24 45
4 Frohlich Foieni 25 42
5 Schamagosch Ciumeşti 25 41
6 Unirea Pişcolt 24 41
7 Fortuna Căpleni 23 37
8 Victoria Tiream 24 36
9 Schwaben Kalmandi Cămin 24 31
10 Recolta Sanislău 25 26
11 Stăruinţa Berveni 25 22
12 Vulturii Santău 2013 21 21
13 Olimpia Domăneşti 24 21
14 AS Ghenci 23 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 22 59
2 Cetate Ardud 23 52
3 Recolta Dorolț II - Dara 23 39
4 Platanul Marna 23 37
5 Prietenia Crucişor 23 36
6 Kneho Urziceni 20 35
7 Codreana Homoroade 20 32
8 Olimpia Căuaş 22 30
9 Speranța Bogdand 21 27
10 Unirea Bercu 23 27
11 Egri Sasok Agriş 21 26
12 Ugocea Porumbeşti 20 21
13 Gloria Moftinu Mare 23 21
14 Recolta Turulung 22 18
15 Dacia Supur 22 9

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii