Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga a IV-a ELITE

  1. CLASAMENT
  2. REZULTATE
  3. ETAPA URMĂTOARE
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 11 10 1 0 36 6 18 13 31
2 Ştiinţa Beltiug 12 9 1 2 31 19 13 15 28
3 Talna Oraşu Nou 13 9 0 4 45 17 12 15 27
4 Energia Negreşti 11 8 1 2 26 13 15 10 25
5 CSM Victoria Carei 13 6 2 5 22 17 16 4 20
6 Turul Micula 12 5 3 4 38 19 10 8 18
7 Recolta Dorolţ 12 4 4 4 23 18 6 10 16
8 Voinţa Babţa 12 3 2 7 23 26 4 7 11
9 Voinţa Doba 11 2 1 8 18 40 4 3 7
10 FC Certeze 12 1 2 9 12 56 4 1 5
11 Dari Lipău 13 0 1 12 10 53 0 1 1
Liga a IV-a Elite | Luceafărul Decebal a câștigat în deplasare la Știința Beltiug Foto: Sportul Sătmărean

Liga a IV-a Elite | Luceafărul Decebal a câștigat în deplasare la Știința Beltiug

Evaluaţi acest articol
(4 voturi)
Etapa a XX-a din liga de elită a fotbalului județean sătmărean a debutat astăzi cu meciul de la Beltiug, unde echipa gazdă, Știința, a primit vizita Luceafărului Decebal.
Echipa lui Cosmin Iuhas a câștigat al nouălea meci consecutiv din această primăvară, iar antrenorul Popa este neînvins de la instalarea sa pe banca Luceafărului.
Meciul de la Beltiug a fost echilibrat în prima repriză, ambele echipe având ocazii de poartă, însă până la pauză nu s-a marcat niciun gol. Repriza secundă a aparținut Luceafărului, Ciprian Cirap deschizând scorul în minutul 60, iar dubla lui Edy Bob (min. 68 și 75) a consfințit victoria echipei din Decebal care rămâne pe locul doi în clasament, cu 46 puncte.
În ultimele două etape ale sezonului 2016/2017, Luceafărul Decebal va juca cu Energia Negrești (acasă) și cu Unirea 08 Tăşnad (deplasare).

Etapa XX: Ştiinţa Beltiug 0 - 3 Luceafărul Decebal (0-0)
Marcatori: Ciprian Cirap (min. 60) și Edy Bob (min. 68 și 75);
Teren: Comunal Beltiug;
Arbitri: Brigadă Sălaj;
Observator: Dan Costin (Sălaj);
Ştiinţa Beltiug: Gorbe Florin - Istrate Sebastian, Potra Ionel, Țoca Vlăduț, Mulcuțan Ioan, Bogar Norbert, Iancu Osian, Shannat Fady, Baciu Marius, Sas Marius, Srepler Erich;
Rezerve: Nichita Florin - Balintfi Norbert, Raita Benyamin, Toporan Florin, Negru Marian, Corodan Andrei;
Antrenor: Micaș Adrian;
Luceafărul Decebal: Olaru Vlad - Cireap Ciprian, Pop Patrick, Toma Marius, Mandi Attila, David Ionuț, Bob Eduard, Gulya Richard, Godje Daniel, Pintye Norbert;
Rezerve: Fechete Flaviu, Pop Răzvan, Sabău Rareș;
Antrenor: Popa Cristian;

Program Liga a IV-a Elite, etapa a XX-a:
Sâmbătă, 20 mai:
Energia Negreşti - Crasna Moftinu Mic, ora 11:00
Arbitri: Tincu Bogdan, Orha Dan, Zsigrai Cătălin;
Observator: Dumitraș Gheorghe;
Turul Micula - Talna Oraşu Nou, ora 15:00
Arbitri: Bathory Ștefan, Pop Cristian, Costea Dănuț;
Observator: Ziman Cornel;
ACS Voinţa Doba - Viitorul Vetiş, ora 18:00
Arbitri: Peneghi Șerban, Toth Kristian, Roșu Florin;
Observator: Torok Zoltan;

Duminică, 21 mai:
Recolta Dorolț II - Unirea 08 Tăşnad, ora 18:00
Arbitri: Kovacs Szabolcs, Kopriva Zsolt, Sălăgean Norbert;
Observator: Pataki Zoltan;
Victoria Apa - CSM Victoria Carei, ora 18:00
Arbitri: Chiriloaia Ciprian, Deac Vlad, Tăbăcaru Sergiu;
Observator: Por Constantin;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Vineri, 19 Mai 2017 20:46

Lasă un comentariu

energykardioclub7card

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 11 10 1 0 36 6 18 13 31
2 Ştiinţa Beltiug 12 9 1 2 31 19 13 15 28
3 Talna Oraşu Nou 13 9 0 4 45 17 12 15 27
4 Energia Negreşti 11 8 1 2 26 13 15 10 25
5 CSM Victoria Carei 13 6 2 5 22 17 16 4 20
6 Turul Micula 12 5 3 4 38 19 10 8 18
7 Recolta Dorolţ 12 4 4 4 23 18 6 10 16
8 Voinţa Babţa 12 3 2 7 23 26 4 7 11
9 Voinţa Doba 11 2 1 8 18 40 4 3 7
10 FC Certeze 12 1 2 9 12 56 4 1 5
11 Dari Lipău 13 0 1 12 10 53 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 17 40
2 Dacia Medieşu Aurit 17 34
3 AS Livada 16 33
4 Someşul Oar 16 32
5 Viitorul Vetiş 16 25
6 Speranța Halmeu 17 24
7 Sportul Botiz 16 23
8 Șoimii Mădăras 14 21
9 Victoria Apa 17 21
10 Viile Satu Mare 16 19
11 Venus Dumbrava 17 17
12 Voinţa Lazuri 17 15
13 Atletic Craidorolț 16 12
14 Someşul Odoreu 16 12
Team
Played Points
1 Real Andrid 16 36
2 Viitorul Lucaceni 17 32
3 Fortuna Căpleni 16 31
4 Unirea Pişcolt 17 27
5 Victoria Tiream 17 26
6 Frohlich Foieni 17 25
7 AS Căpleni 16 23
8 Schamagosch Ciumeşti 17 22
9 Recolta Sanislău 17 21
10 Schwaben Kalmandi Cămin 16 20
11 Olimpia Domăneşti 17 19
12 Stăruinţa Berveni 17 17
13 Vulturii Santău 2013 14 15
14 AS Ghenci 16 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 15 40
2 Cetate Ardud 16 38
3 Speranța Bogdand 15 27
4 Platanul Marna 16 25
5 Kneho Urziceni 14 24
6 Prietenia Crucişor 16 23
7 Olimpia Căuaş 16 21
8 Recolta Dorolț II - Dara 15 20
9 Codreana Homoroade 12 19
10 Gloria Moftinu Mare 14 18
11 Ugocea Porumbeşti 13 17
12 Egri Sasok Agriş 16 17
13 Unirea Bercu 16 16
14 Recolta Turulung 15 12
15 Dacia Supur 15 9