Astfel, sâmbătă, de la ora 15,00, Știința Beltiug primește vizita liderului Unirea 08 Tășnad care va fi însoțită la meci de o galerie ce se va deplasa cu un mijloc de transport pus la dispoziția suporterilor în mod gratuit de Primăria Tășnad. La Negrești, Energia primește vizita Victoriei Carei, Luceafărul Decebal joacă în deplasare la Voința Doba, iar Talna Orașu Nou joacă pe propriul teren cu ultima clasată, Viitorul Vetiș.
Duminică sunt programate alte două meciuri echilibrate, Recolta Dorolț II - Turul Micula și Victoria Apa - Crasna Moftinu Mic.
În Liga a IV-a, Seria A, primele două echipe din clasament au meciuri grele în deplasare, FC Certeze la Someșul Odoreu (locul 5), iar Dari Lipău la Speranța Halmeu (locul 6).
În Seria B, liderul Voința Babța joacă pe terenul penultimei clasate, Vulturii Santău, Schwaben Kalmandi Cămin primește vizita celor de la Schamagosch Ciumeşti, iar Fortuna Căpleni joacă în deplasare la Pișcolt.
Liga a IV-a ELITE, etapa a VIII-a (29/30 octombrie 2016)
Sâmbătă, 29 octombrie:
• Energia Negrești - CSM Victoria Carei (ora 13:00 și 15:00)
Arbitri: Mazilu Ovidiu, Pop Cristian, Neichi Sergiu
Arbitru de rezervă: Pop Emanuel
Observator: Bujor Ionuț
• ACS Voința Doba - Luceafărul Decebal (ora 13:00 și 15:00)
Arbitri: Brigadă Oradea
Observator: Cseh Sandor
• Știința Beltiug - Unirea 08 Tășnad (ora 13:00 și 15:00)
Arbitri: Brigadă Zalău
Observator: Năstruț Liviu
• Talna Orașu Nou - Viitorul Vetiș (ora 13:00 și 15:00)
Arbitri: Peneghi Șerban, Moisa Florin, Sălăgean Norbert
Observator: Ziman Cornel
Duminică, 30 octombrie:
• Recolta Dorolț II - Turul Micula (ora 13:00 și 15:00)
Arbitri: Bogdan Răzvan, Costea Dănuț, Pop Emanuel
Observator: Por Constantin
• Victoria Apa - Crasna Moftinu Mic (ora 13:00 și 15:00)
Arbitri: Robaș Raul, Talpoș Virgil, Tăbăcaru Sergiu
Observator: Vigu Iosif
Liga a IV-a, seria A, etapa a VIII-a (30 octombrie 2016)
Duminică, 30 octombrie:
• Someșul Odoreu – FC Certeze (ora 13:00 și 15:00)
Arbitri: Neichi Sergiu, Costea Gabriel, Nagy Szabolcs
Observator: Pataki Zoltan
• Someșul Cărășeu – Venus Dumbrava (ora 13:00 și 15:00)
Arbitri: Tincu Bogdan, Miclăuș Răzvan, Sulyok Adrian
Observator: Halici Eugen
• Speranța Halmeu – Dari Lipău (ora 13:00 și 15:00)
Arbitri: Raț Sebastian, Pop Cristian, Szucs Nicolas
Observator: Borz Ionel
• Viile Satu Mare – AS Livada (ora 13:00 și 15:00)
Arbitri: Pop Lucian, Botoș Roland, Toth Cristian
Observator: Petz Istvan
• Unirea Păulești – Voința Lazuri (ora 13:00 și 15:00)
Arbitri: Chiriloaia Ciprian, Orha Dan, Rentea Florin
Observator: Racolța Vasile
• Dacia Medieșu Aurit – Someșul Oar (ora 13:00 și 15:00)
Arbitri: Dragoș Bogdan, Miron Ciprian, Cioltean Lorin
Observator: Dumitraș Gheorghe
Liga a IV-a, seria B, etapa a VIII-a (29/30 octombrie 2016)
Duminică, 30 octombrie:
• Real Andrid - Stăruința Berveni (ora 13:00 și 15:00)
Arbitri: Peter Alin, Iuhasz Tibor, Rus Sebastian
Observator: Niță Gheorghe
• AS Căpleni - Olimpia Domănești (ora 13:00 și 15:00)
Arbitri: Berei Roland, Man Cătălin, Deac Vlad
Observator: Kuki Carol
• Unirea Pișcolt - Fortuna Căpleni (ora 13:00 și 15:00)
Arbitri: Hariș Armin, Mihali Bogdan, Mihali Marius
Observator: Altfatter Robert
• Frohlich Foieni - Recolta Sanislău (ora 13:00 și 15:00)
Arbitri: Bathory Ștefan, Petruț Sebastian, Zsigrai Cătălin
Observator: Kegyes Tiberiu
• Vulturii Santău 2013 - Voința Babța (ora 13:00 și 15:00)
Arbitri: Rebegea Ciprian, Lauruk Ciprian, Goț Thomas
Observator: Ghersim Alexandru
• Schwaben Kalmandi Cămin - Schamagosch Ciumeşti (ora 12:00 și 15:00)
Arbitri: Kovacs Szabolcs, Kopriva Tamas, Kopriva Zsolt
Observator: Torok Zoltan
Liga a V-a, seria A, etapa a VIII-a (30 octombrie 2016)
Sâmbătă, 29 octombrie:
• Viitorul Lucăceni - Crasana Craidorolț (15:00)
Arbitri: Bathory Ștefan, Dan Darius, Dan Marius
Observator: Turtureanu Ioan
Duminică, 30 octombrie:
• Chesi Hodod - Dacia Supur (15:00)
Arbitri: Chiorean George, Baracsi David, Vass Mark
Observator: Rosz Zoltan
• Victoria Tiream - Olimpia Căuaş (13:00)
Arbitri: Peneghi Șerban, Sălăgean Norbert, Moisa Florin
Observator: Toth Arpad
• AS Ghenci - Platanul Marna (15:00)
Arbitri: Chiorean Cristian, Bauer Adalbert, Bauer Iosif
Observator: Ciarnău Nicolae
Liga a V-a, seria B, etapa a VIII-a (30 octombrie 2016)
Duminică, 30 octombrie:
• Ugocea Porumbești - Egri Sasok Agriș (15:00)
Arbitri: Merkli Csaba, Sabo Andrei, Sician Mihai
Observator: Iuhas Ioan
• Codreana Homoroade - Prietenia Crucișor (15:00)
Arbitri: Ciceu Marian, Ardelean Vlad, Ilieș Andrei
Observator: Lizak Paul
• Atletic Craidorolț - Unirea Bercu (15:00)
Arbitri: Szilagyi Bertalan, Szakacs Zsolt, Ursa Raul
Observator: Morar Nicolae
• AS CS Cetate 2010 Ardud - Recolta Dorolț III - Dara (amânat)