banner energy kardio club

Cu puțin mai mult de două săptămâni înainte de reluarea ligii secunde, CSM-ul sătmărean a disputat în această dimineață ultimul joc de pregătire din perioada de iarnă, de această dată în compania echipei maghiare Debreceni Egyetem Atlétikai Club (DEAC).

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

CSM-ul sătmărean continuă pregătirile pentru partea a doua a sezonului din liga secundă, iar astăzi a disputat un nou joc amical. Astfel, după rezultatele de egalitate din primele două jocuri amicale disputate pe parcursul săptămânii trecute, cu Minaur Baia Mare și Cigánd SE și victoriile din jocurile disputate miercuri cu Tarpa SE și CSM Sighetu Marmației, astăzi, CSM-ul sătmărean a învins SCM Zalău.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

După rezultatele de egalitate din primele două jocuri amicale disputate pe parcursul săptămânii trecute, cu Minaur Baia Mare și Cigánd SE, astăzi, CSM-ul sătmărean a jucat două meciuri de pregătire.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

După rezultatele de egalitate din primele două jocuri amicale disputate pe parcursul săptămânii trecute, cu Minaur Baia Mare și Cigánd SE, astăzi, CSM-ul sătmărean a învins echipa maghiară Tarpa SC (liga 3).

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

CSM Olimpia Satu Mare continuă seria jocurilor de verificare din această iarnă cu un nou rezultat de egalitate, după ce miercuri au disputat primul meci amical din acestă perioadă, în compania celor de la Minaura Baia Mare. Sătmărenii au remizat, scor 1-1, în deplasarea din Ungaria, împotriva formației Cigánd SE.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Miercuri, la prânz, pe terenul sintetic al Bazei Partium, CSM-ul sătmărean a disputat primul meci amical din acestă periodă de pregătire.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Înaintea reluării sezonului 2025/2026 cu ultimele runde programate din sezonul regular în acest an pentru Liga 2, Federația Română de Fotbal a realizat două topuri care arată o perspectivă interesantă asupra dinamicii competiției de până acum.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Începând de astăzi, sătmăreanul Florin Gardoș este este noul manager general al Chindiei Târgoviște. Fostul internațional a semnat un contract pe trei ani cu ocupanta locului șapte din liga a doua.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Proiectul FRF care evidențiază cele mai bune prestații din teren și de pe banca tehnică în Liga 2 continuă și în sezonul 2025/2026.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Ultima etapă programată în acest an din liga secundă a debutat vineri seară, la Sfântu Gheorghe, unde Sepsi OSK a învins cu 3-1 Concordia Chiajna și și-a asigurat locul pe podium până la reluarea campionatului, la finalul lunii februarie, iar astăzi, de la ora 11:00 s-au disputat alte opt partide.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

CSM-ul sătmărean a bifat astăzi, la Slatina, a 13-a înfrângere a sezonului și rămâne în continuare ultima clasată în liga secundă, cu cea mai slabă apărare și printre cele mai slabe atacuri.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

CSM Olimpia Satu Mare continuă tradiția acestui sezon competițional și a încheiat încă un joc pe teren cu o înfrângere.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Cu șapte etape rămase de disputat din sezonul regular, lupta pentru cele șase locuri de play-off este mai echilibrată ca oricând. Dacă liderul Corvinul Hunedoara s-a distanțat la 7 puncte în fruntea clasamentului, de la locul 2 la locul 12 este o diferență de numai 8 puncte, astfel încât, cu un parcurs bun pe final, oricare dintre aceste echipe poate prinde play-off-ul.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Etapa a 14-a a ligii secunde a debutat joi seară cu victoria Concordiei Chiajna, 1-0 cu FC Bihor Oradea, iar sâmbătă s-au disputat alte șapte jocuri, CSM-ul sătmărean jucând în deplasare la Gloria Bistrița (locul 17).

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Liga 2 revine după pauza competițională în care au jucat echipele naționale cu etapa a 14-a a sezonului regular.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Rezultatele înregistrate în acest sezon competițional de echipa de fotbal din cadrul Clubului Sportiv Municipal Olimpia Satu Mare au fost dezamăgitoare pentru suporterii echipei, iar după schimbările de pe banca tehnică, care pare că încă nu au dat rezultate, s-a trecut la „actorii” din teren.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

În etapa a XIII-a din eșalonul secund s-au marcat doar 25 de goluri, gazdele au câștigat patru jocuri, oaspeții s-au impus în alte patru meciuri, iar trei jocuri s-au încheiat la egalitate.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

CSM Olimpia Satu Mare a bifat o nouă înfrângere în liga secundă, a 11-a a sezonului, de această dată FC Bacău a fost echipa care a plecat cu toate punctele de la Satu Mare.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Etapa a XIII-a din liga secundă, ultima dinaintea pauzei competiționale pentru echipele naționale din luna noiembrie, începe sâmbătă, 8 noiembrie și se încheie marți, 11 noiembrie.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Proiectul FRF care evidențiază cele mai bune prestații din teren și de pe banca tehnică în Liga 2 continuă și în sezonul 2025/2026.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii