banner energy kardio club

Începând de astăzi, Cristian Pustai (58 ani) este noul antrenor al echipei CSM Olimpia Satu Mare.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Sâmbătă, la prânz, s-au disputat meciurile etapei a 21-a, ultima a sezonului regular din liga secundă, iar CSM Olimpia Satu Mare a câștigat duelul de pe teren propriu cu CS Dinamo București, clasându-se astfel pe locul 21, cu 14 puncte (4 victorii, 2 rezultate de egalitate și 15 înfrângeri).

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Sâmbătă, la prânz, s-au disputat toate cele 11 jocuri ale etapei a 21-a, ultima a sezonului regular din liga secundă, iar CSM Olimpia Satu Mare a câștigat duelul de pe teren propriu cu CS Dinamo București. Este a patra victorie pentru CSM-ul sătmărean din acest sezon și primul joc de pe teren propriu în care nu au primit gol.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Sâmbătă, începând cu ora 12:30, se dispută toate cele 11 jocuri ale etapei a 21-a, ultima a sezonului regular din liga secundă, iar CSM Olimpia Satu Mare va primi vizita celor de la CS Dinamo București (locul 19).

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Nou-promovata FC Bacău este fără înfrângere din etapa a 11-a a eșalonului secund și după 20 de etape se situează pe locul 10, cu 30 puncte (8 victorii, 6 egaluri, 6 înfrângeri). Prima victorie din această serie pozitivă a moldovenilor a fost obținută pe Stadionul Olimpia”Daniel Prodan” Satu Mare.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Sâmbătă, în penultima etapă a sezonului regular din liga secundă, CSM Olimpia Satu Mare a bifat a 15-a înfrângere a sezonului, de această dată fiind învinși în deplasare la ocupanta locului 13 Concordia Chiajna.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

În ședința de astăzi a Comisiei de Disciplină a Federației Române de Fotbal printre sancțiunile dictate în urma analizării rapoartelor de joc se regăsește și suspendarea/penalitatea sportivă aplicată căpitanului de la CSM Olimpia Satu Mare - Cătălin Oanea.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Configurația primului 11 ideal din Liga 2 după cele două etape disputate în luna februarie și cele trei nominalizări pentru titlul de Antrenorul Lunii. Dacă CSC Dumbrăvița, echipa pregătită de Florin Fabian, are doi jucători în echipa lunii februarie, niciun jucător de la CSM-ul sătmărean nu se regăsește în primul 11. Nici măcar antrenorul echipei sătmărene nu este nominalizat pentru antrenorul lunii.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Etapa 19, a doua etapă din acest an din liga secundă a început joi cu victoria Stelei București, 2-1 cu CSM Slatina, majoritatea meciurilor s-au disputat sâmbătă, iar astăzi, în ultimul joc al etapei, Chindia Târgoviște a câștigat duelul de pe teren propriu cu FC Bihor Oradea, cu golul marcat de Robert Necșulescu în minutul 85, 1-0.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Sâmbătă, la prânz, CSM Olimpia Satu Mare a încheiat la egalitate duelul de pe teren propriu cu CS Tunari din cadrul etapei a doua a ligii secunde. După o primă repriză încheiată la egalitate, fără goluri marcate, însă cu o mare ocazie a CSM-ului, sătmăreanul din poarta celor de la Tunari, Sebastian Moroz, respingând de pe linia porții șutul lui Gergely, în partea a doua a jocului au marcat ambele echipe.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

CSM-ul sătmărean a înregistrat o înfrângere în prima rundă a eșalonului secund din 2026, excursia de la Iași confirmând din nou că echipa de fotbal este departe de ceea ce își doresc suporterii sătmăreni.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Sezonul de primăvară al ligii secunde a început joi după-amiază cu victoria celor de la FC Voluntari în fața Stelei București, iar sâmbătă au fost programate majoritatea jocurilor din etapa a 18-a.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Înainte de reluarea sezonului 2025/2026 din liga a doua am făcut câteva analize cu privire la evoluția CSM-ului sătmărean în sezonul de toamnă pe care am fi dorit să le discutăm cu conducerea administrativă și tehnică a echipei, însă, în mod surprinzător, aceștia nu au binevoit să organizeze o conferință de presă premergătoare sezonului de primăvară.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Liga 2 s-a reluat în 2026 cu partida dintre FC Voluntari și Steaua București, disputată pe stadionul „Anghel Iordănescu”. Ilfovenii s-au impus cu 2-0, reușind câte un gol în fiecare repriză, și au făcut un pas important în lupta pentru calificarea în Play-Off.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Promovarea în Liga 2 ar fi trebuit să fie momentul de renaștere al fotbalului sătmărean. În schimb, sezonul 2025/2026 s-a transformat într-un studiu de caz despre „cum să NU gestionezi o echipă de fotbal”. Cu un lot transformat în stație de triaj și rezultate care provoacă vertij suporterilor, CSM Olimpia Satu Mare pare să fi confundat performanța sportivă cu un experiment de laborator eșuat.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

După o așteptare de aproximativ două luni, revin meciurile din Liga 2. Prima etapă din 2026, cea cu numărul 18 a sezonului regular, începe joi, 19 februarie, și se încheie marți, 24 februarie, de Dragobete.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

CSM Olimpia Satu Mare a încheiat perioada de pregătire premergătoare părții a doua ligii secunde cu o victorie în deplasare la echipa din liga a treia Viitorul Arad (locul 4 în Seria 7).

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Comitetul Executiv al Federației Române de Fotbal a aprobat, în ședința din 9 februarie 2026, o serie de modificări ale Regulamentului privind condițiile de participare în Liga 2.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

CSM Olimpia Satu Mare se află pe final de pregătiri pentru partea a doua a ligii secunde, iar după numeroasele sosiri din această iarnă, clubul sătmărean a anunțat astăzi despărțirea de trei jucători, care, de altfel, nu prea au evoluat în acest sezon competițional.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Sâmbătă, la prânz, pe terenul sintetic din Florești, CSM-ul sătmărean a disputat al șaptelea meci amical din perioada premergătoare părții a doua a ligii secunde.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii