banner energy kardio club

Etapa a patra a sezonului de Liga 2 a început vineri cu victoria celor de la Sepsi OSK pe terenul sibienilor de la CSC 1599 Șelimbăr, astăzi s-au disputat alte nouă jocuri, iar duminică, de la ora 12:00, în ultimul joc al etapei, CSM-ul sătmărean primește vizita Chindiei Târgoviște.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Etapa a patra a sezonului de Liga 2 debutează vineri, cu duelul dintre CSC 1599 Șelimbăr și Sepsi OSK, sâmbătă sunt programate 9 jocuri, iar duminică, de la ora 12:00, CSM-ul sătmărean primește vizita Chindiei Târgoviște (locul 9).

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Etapa a treia a sezonului regular dein liga a doua s-a încheiat marți seară cu duelul dintre Politehnica Iași și Gloria Bistrița. Duelul din Copou, câștigat cu 3-0 de gazde, nu a influențat clasamentul la vârful ierarhiei, Politehnica Iași urcând doar până pe locul 8 în clasament.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Echipa de fotbal din cadrul Clubului Sportiv Municipal Olimpia Satu Mare continuă începutul slab de sezon și, după înfrângerile de la Reșița și de pe teren propriu cu FC Bihor Oradea, astăzi, în etapa a treia, a bifat a treia înfrângere a sezonului și își consolidează ultimul loc în clasament, cu cea mai slabă apărare (zece goluri primite). Evoluția jucătorilor și rezultatele înregistrate ne scutesc de prea multe comentarii, așa că ne uităm în viitor, la următoarele dueluri cu Chindia, Sepsi și Corvinul Hunedoara...

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Vineri, la Oradea s-a jucat primul meci al etapei a treia din liga secundă, etapă ce va fi cea mai „lungă” etapă de până acum, ce se va întinde pe parcursul a cinci zile, până marți seara. Astăzi, în prologul etapei, echipa pregătită de Erik Lincar a bifat al treilea succes al sezonului, după ce a revenit de la scorul de 2-0 și s-a impus cu 3-2 în fața echipei pregătite de sătmăreanul Florin Fabian.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Vineri, la Oradea, s-a jucat primul meci al etapei a treia din liga secundă, etapă ce va fi cea mai „lungă” etapă de până acum, ce se va întinde pe parcursul a cinci zile, până marți seara.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Marți, 19 august, cu începere de la ora 12:00, la Casa Fotbalului va avea loc tragerea la sorți a play-off-ului Cupei României, ediția 2025-2026.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Etapa a doua a ligii secunde a început vineri cu înfrângerea CSM-ului sătmărean, 1-4 cu FC Bihor Oradea și s-a încheiat marți seară cu derby-ul moldovei dintre FC Bacău și Politehnica Iaşi (1-2).

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Marți, miercuri și joi, 12/13/14 august, au fost programate meciurile din turul trei al Cupei României - faza națională. Astfel, după ce Unirea Tășnad a părăsit competiția în faza regională, Olimpia MCMXXI Satu Mare a fost eliminată în primul tur de CSM-ul sighetean, iar CSM-ul sătmărean a obținut cea mai categorică victorie din turul doi al competiției, astăzi, sătmărenii s-au calificat în play-off-ul competiției după ce au câștigat la Sighet cu un gol marcat în minutul 116.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Vineri după-amiază, Stadionul Olimpia ”Daniel Prodan” din municipiul Satu Mare a fost gazda primului joc al etapei a doua din liga secundă, CSM-ul sătmărean bifând a doua înfrângere consecutivă a sezonului.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Marți, miercuri și joi, 12/13/14 august, de la ora 17:30, sunt programate meciurile din turul trei al Cupei României - faza națională. Astfel, după ce Unirea Tășnad a părăsit competiția în faza regională, iar Olimpia MCMXXI Satu Mare a fost eliminată în primul tur de CSM-ul sighetean, CSM-ul sătmărean a obținut marți, la Oradea, cea mai categorică victorie din turul doi al competiției.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Vineri după-amiază, CSM Olimpia Satu Mare primește vizita celor de la FC Bihor Oradea în primul meci pe teren propriu din noul sezon al ligii secunde. Sătmărenii care nu pot fi prezenți în tribunele Stadionului Olimpia ”Daniel Prodan” pot urmări meciul în direct pe DigiSport 1.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Sâmbătă, 2 august, a debutat noul sezon din liga a doua, ediția 86 din istorie, cu 9 meciuri din 11. Duminică și marți s-au jucat și ultimele două partide care au tras cortina peste runda inaugurală a stagiunii 2025-2026.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Marți, miercuri și joi (5/6/7 august) sunt programate meciurile din turul doi al Cupei României – faza națională. După ce Unirea Tășnad a părăsit competiția în faza regională, iar Olimpia MCMXXI Satu Mare a fost eliminată miercurea trecută de CSM-ul sighetean, astăzi, în primul joc din această fază a competiției, CSM-ul sătmărean s-a impus la scor pe terenul fostei colege din liga a treia Lotus Băile Felix.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Marți, miercuri și joi (5/6/7 august) sunt programate meciurile din turul doi al Cupei României – faza națională.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Noul sezon al ligii a doua, ediția 86 din istorie, a început sâmbătă, 2 august, zi în care s-au jucatmajoritatea meciurilor din prima rundă. Duminică, 3 august și marți, 5 august se vor disputa ultimele meciuri din această etapă ce deschide noua stagiune.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Noul sezon al ligii a doua, ediția 86 din istorie, începe sâmbătă, 2 august, zi în care se joacă majoritatea meciurilor din prima rundă. Duminică, 3 august și marți, 5 august se vor disputa ultimele meciuri din această etapă ce deschide noua stagiune.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Odată cu promovarea în liga secundă, CSM-ul sătmărean a operat mai multe schimbări la nivelul lotului de jucători, staff tehnic și conducători (de parcă nu erau deja prea mulți…).

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Cu o săptămână înainte de startul noului sezon competițional al ligii secunde, FC Bihor Oradea și CSM Olimpia Satu Mare au jucat ultimul meci amical al verii. După o primă repriză albă, sătmărenii au marcat singurul gol al partidei cu un sfert de oră înainte de finalul jocului prin căpitanul Zsiga Ervin, 0-1.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Începând din sezonul 2025/2026, arbitrul Kopriva-Biró Enikő va face parte din lotul arbitrilor din Liga 2, alăturându-se astfel lui Ovidiu Mazilu, Marius Omuț, fraților Kopriva și Toth Krisztian – promovat și el înaintea acestui sezon competitional.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii