Duminică s-au jucat meciurile primei etape a sezonului 2021/2022 din liga a cincea sătmăreană.

Duminică s-au jucat meciurile etapei a treia din seria A, respectiv etapa a doua din Seria B a ligii a patra sătmărene.

Sâmbătă și duminică s-au jucat meciurile etapei a patra din liga de elită a fotbalului județean sătmărean.

Energia Negrești a câștigat în prelungiri derby-ul cu Talna Orașu Nou. Unicul gol al meciului a fost marcat de Răzvan Lupu în minutul 90+3 al jocului.

Olimpia Satu Mare 1921 a suferit prima înfrângere din acest sezon. Echipa pregătită de Lulu Dragomir a fost învinsă, în deplasare, de Recolta Dorolț cu scorul de 2-1.