banner energy kardio club

Patru jucători de la CSM Olimpia Satu Mare au fost sancționați de Comisia de Disciplină și Etică din cadrul Federației Române de Fotbal, în urma unei sesizări privind posibile încălcări ale regulamentelor de integritate sportivă.  

Patru jucători de la CSM Olimpia Satu Mare au fost sancționați de Comisia de Disciplină și Etică din cadrul Federației Române de Fotbal, în urma unei sesizări privind posibile încălcări ale regulamentelor de integritate sportivă.

După aproape o lună de la incidentele de la jocul dintre Viitorul Lucăceni/Berveni și Fortuna Căpleni, AJF Satu Mare a transmis hotărârile Comisiei de Disciplină.

Manșa tur a semifinalei barajului de promovare în Liga 2 dintre CSM Olimpia Satu Mare și Minerul Lupeni s-a terminat la egalitate, sătmărenii reușind să marcheze de două ori în prelungirile jocului, însă încrâncenarea din teren s-a încheiat astăzi la Comisia de Disciplină a FRF.

CSM Victoria Carei a încheiat la egalitate duelul de pe teren propriu de sâmbăta trecută cu Minaur Baia Mare, oaspeții egalând la ultima fază a meciului.

În ședința din această săptămână a Comisiei de Disciplină a Federației Române de Fotbal printre sancțiunile dictate în urma analizării rapoartelor de joc se regăsește și suspendarea/penalitatea sportivă aplicată jucătorilor Darius Marina (CSM Victoria Carei) și Raul Apai (CSM Olimpia Satu Mare).

Comisia de disciplină și etică din cadrul FRF i-a suspendat și amendat pe Denis Batin și Mihai Lazăr după eliminările de la finalul meciului dintre Olimpia MCMXXI Satu Mare și CSM Olimpia Satu Mare.

Comisia de Disciplină din cadrul Asociației Județene de Fotbal Satu Mare a stabilit amenzile și suspendările după evenimentele de la meciurile din Pișcolt și Dara. Amenzile primite de jucătorii care confundă terenul de fotbal cu ringul de box/MMA sau alte sporturi de contact sunt ridicole și parcă încurajează să facă același lucru și cu alte ocazii…

CSM Victoria Carei a învins CSM Sighetu Marmației în primul joc disputat pe teren propriu din play-out-ul ligii a treia, însă la finalul jocului au avut loc câteva evenimente neplăcute care au fost consemnate de oficialii jocului, iar la finalul săptămânii trecute au fost analizate de Comisia de Disciplină și Etică a Federației Române de Fotbal.

Echipa de fotbal din cadrul Clubului Sportiv Municipal Satu Mare nu traversează o perioadă favorabilă odată cu calificarea în play-off-ul seriei a zecea din Liga 3, jucătorii pregătiți de Csik Tiberiu fiind singurii care nu au obținut nicio victorie și nu au marcat niciun gol în primele trei etape ale acestei faze a competiției (egal cu Gloria Bistrița, înfrângere la FC Bihor Oradea și înfrângere pe teren propriu cu Lotus Băile Felix).

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii