banner energy kardio club

CSC Dumbrăvița a anunțat astăzi continuarea colaborării cu antrenorul Florin Fabian și pentru sezonul 2026/2027. Tehnicianului sătmărean i s-a prelungit automat înțelegerea odată cu îndeplinirea obiectivului de menținere în Liga 2, conform unei clauze contractuale.

Vineri, la Oradea, s-a jucat primul meci al etapei a treia din liga secundă, etapă ce va fi cea mai „lungă” etapă de până acum, ce se va întinde pe parcursul a cinci zile, până marți seara.

CSC Dumbrăvița a anunțat ieri despărțirea de antrenorul Cosmin Stan, iar astăzi a anunțat numele noului antrenor: Florin Fabian. De altfel, sătmăreanul a condus ultima echipă în liga secundă tot la Timișoara, pe Ripensia.

Marți dimineață, printr-o postare pe pagina de Facebook, Clubul Sportiv Municipal Satu Mare a anunțat despărțirea de Florin Fabian, fostul director tehnic/antrenor al echipei de fotbal din cadrul clubului (încă nu am reușit să înțelegem care a fost de fapt titulatura sa la club). De altfel, Sportul Sătmărean a tot atras atenția cu privire la rezultatele și jocul echipei din acest sezon competițional, iar această mișcare indică faptul că, clubul recunoaște nevoia de a lua măsuri și de a schimba cursul actual al echipei.

După semnalele trase de Sportul Sătmărean cu privire la rezultatele neașteptat de slabe din acest sezon competițional, conducerea CSM a hotărât încheierea raporturilor contractuale cu directorul tehnic Florin Fabian. Această mișcare indică faptul că, clubul recunoaște nevoia de a lua măsuri și de a schimba cursul actual al echipei.

Vineri dimineață, pe pagina de Facebook a CSM-ului sătmărean a fost postată o declarație agramată a directorului tehnic Florin Fabian cu privire la obiectivele echipei de fotbal din acest sezon competițional.

Directorul tehnic al echipei de fotbal din cadrul Clubului Sportiv Municipal Satu Mare, Florin Fabian, a declarat că în perioada următoare se vor face câteva transferuri care să creeze o concurență pe anumite posturi și că își dorește ca echipa să joace  un fotbal de calitate pentru a atrage câți mai mulți spectatori la stadion. 

Florin Fabian este noul director tehnic al echipei de fotbal a CSM Satu Mare. Fabian a fost prezentat miercuri, în cadrul unei conferințe de presă la care au participat primarul Gábor Kereskényi, directrul CSM Satu Mare, Muresán István, și antrenorul principal Tiberiu Csik. 

Centenarul Olimpiei, clubul fanion al județului Satu Mare, a fost sărbătorit într-un mod special de Florin Fabian, fostul jucător al Olimpiei, în prezent antrenor al Ripensiei Timișoara, în Liga 2.

Centenarul Olimpiei, clubul fanion al județului Satu Mare, este sărbătorit într-un mod special de Florin Fabian, fostul jucător al Olimpiei, în prezent antrenor al Ripensiei Timișoara, în Liga 2.

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii