CSM Olimpia Satu Mare a jucat în Vinerea Mare în deplasare la ocupanta locului secund din Seria B a play-out-ului ligii secunde FC Bacău. După victoria obținută sâmbata trecută grație euro-golului marcat de Mircea Donca în prelungirile meciului cu CSC Dumbrăvița, sătmărenii se întorc cu toate punctele din Moldova, după ce s-au impus tot pe final de meci și la Bacău, Marius Hosu bifând o nouă dublă.
CSM Olimpia Satu Mare a bifat o nouă înfrângere în liga secundă, a 11-a a sezonului, de această dată FC Bacău a fost echipa care a plecat cu toate punctele de la Satu Mare.
Etapa a XIII-a din liga secundă, ultima dinaintea pauzei competiționale pentru echipele naționale din luna noiembrie, începe sâmbătă, 8 noiembrie și se încheie marți, 11 noiembrie.
Echipa pregătită de Mihai Sabău-Svegler s-a impus în această după-amiază pe terenul celor de la FC Bacău și a obținut calificarea în marea finală a Campionatului Național U17, Denis Buhai marcând un hattrick.