Astăzi s-au disputat meciurile etapei a șaptea din play-out-ul ligii secunde, ultima din acest sezon competițional, etapă la finalul căreia s-au stabilit echipele retrogradate, dar și cele care vor disputa barajul pentru un loc în sezonul următor al Ligii 2.