banner energy kardio club

Cu doar trei etape rămase din play-out-ul ligii secunde, CSM Olimpia Satu Mare continuă cursa pentru salvarea de la retrogradare, iar în această sâmbătă s-a impus în deplasare la CS Afumați și a bifat a patra victorie consecutivă din play-out.

Cu doar trei etape rămase din play-out-ul ligii secunde, CSM Olimpia Satu Mare continuă cursa pentru salvarea de la retrogradare, iar sâmbătă, la matineu, va juca în deplasare la CS Afumați.

Ultima etapă programată în acest an din liga secundă a debutat vineri seară, la Sfântu Gheorghe, unde Sepsi OSK a învins cu 3-1 Concordia Chiajna și și-a asigurat locul pe podium până la reluarea campionatului, la finalul lunii februarie, iar astăzi, de la ora 11:00 s-au disputat alte opt partide.

FC Olimpia 2010 Satu Mare a suferit astăzi prima înfrângere pe teren propriu din acest sezon, echipa din Afumați câștigând cu scorul de 2-0 prin golurile marcate de Vlada (min. 38 -penalty) şi Dorin Burlacu (min. 90+3).
FC Olimpia Satu Mare revine pe Stadionul ”Olimpia Daniel Prodan”, unde sâmbătă, de la ora 11:00, va primi vizita celor de la CS Afumați.
Olimpia a pierdut surprinzător meciul de deschidere al etapei a XXV-a din Liga 2, după un joc slab și un gol norocos înscris de Burlacu în minutul 34.
FC Olimpia 2010 Satu Mare joacă mâine, de la ora 16.00, în compania formației CS Afumați, primul meci pe teren propriu din acest an și primul meci pe ”Stadionul Olimpia - Daniel Prodan”, de când și-a schimbat denumirea în memoria regretatului Daniel Prodan.
FC Olimpia Satu Mare a pierdut cu scorul de 3 - 0 meciul jucat în cadrul etapei a VI-a din Liga a II-a în deplasare la CS Afumaţi.

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii