banner energy kardio club

Liga 2 | Patru jucători de la CSM Olimpia Satu Mare, amendați și suspendați de Comisia de Disciplină și Etică

Evaluaţi acest articol
(3 voturi)

Patru jucători de la CSM Olimpia Satu Mare au fost sancționați de Comisia de Disciplină și Etică din cadrul Federației Române de Fotbal, în urma unei sesizări privind posibile încălcări ale regulamentelor de integritate sportivă.

În cadrul ședinței de luni, 11 mai, Comisia de Disciplină și Etică a Federației Române de Fotbal a admis sesizarea FRF, prin Secretar General și a hotărât următoarele:

„În temeiul art. 60 bis lit. b coroborat cu art. 60.1 pct. 2 din RD al FRF, sancționarea pârâtului Hosu Alexandru Marius cu măsura suspendării pentru 2 (două) luni și penalitate sportivă de 10.000 lei;

În temeiul art. 60 bis lit. b coroborat cu art. 60.1 pct. 2 din RD al FRF, sancționarea pârâtului Sabău Alexandru cu măsura suspendării pentru 2 (două) luni și penalitate sportivă de 10.000 lei;

În temeiul art. 60 bis lit. b coroborat cu art. 60.1 pct. 2 din RD al FRF, sancționarea pârâtului Văsălie Alin Cătălin cu măsura suspendării pentru 2 (două) luni și penalitate sportivă de 10.000 lei;

În temeiul art. 60 bis lit. b coroborat cu art. 60.1 pct. 2 din RD al FRF, sancționarea pârâtului Oanea Mihai Cătălin cu măsura suspendării pentru 2 (două) luni și penalitate sportivă de 10.000 lei;”

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii