Fotbal. Liga 2: Victorie la scor obținută de Olimpia în deplasare la Reșița

Start perfect pentru echipa fanion a orașului care, în prima etapă din sezonul 2015-2016, a obținut o victorie la scor, 5-0 în deplasare la CSM Reșița, echipă care în sezonul trecut a terminat pe podium în seria a II-a.
Meciul a început perfect pentru sătmăreni care au deschis scorul în minutul 20 prin căpitanul Iuhas care a marcat după un corner executat perfect de Takacs. După două minute, Boștină marchează cu un șut de la marginea careului, iar în minutul 43, același Boștină reușește dubla marcând după o bâlbâială a fundașilor reșițeni.
A doua repriză începe la fel de bine pentru galben-albaștri, aceștia marcând din nou, de această dată prin Faur (min. 46) care a înscris după o acțiune personală cu un șut din interiorul careului, iar în ultimul minut de joc, proaspătul intrat în joc , Cădar înscrie și el din interiorul careului pentru un neverosimil 5-0.

METALUL REŞIŢA 0 - 5 OLIMPIA SATU MARE

Arbitru: Florin Miron (Bucureşti);
Asistenţi: Bogdan Ioan Dragoş şi Constantin Mihai Cantemir (ambii din Făgăraş);
Marcatori: Iuhas (min. 20), Boștină (min. 21 și 43), Faur (min. 46) și Cădar (min. 89);

Metalul Reșița: Zimmerman (cpt.) - R. Cristian, I. Popescu, Nogo, Aniţoiu - Feher, Chiţu - I. Szabo, Săndescu, Ponoran - Ad. Ionescu
Rezerve: Ciule - Luba, Krkelic, Bloju, Useliu, Manole
Antrenor: Marian Pană

FC Olimpia Satu Mare: Băican - Muntean, Tătaru, Heill, Iuhas (cpt.) - Villand, Chivari - Takacs, Faur, Bura - Al. Boştină

Rezerve: Şuta - Lukaks, Selagea, Cadăr, Ciul, Bâgiu, M. Csik
Antrenor: Tiberiu Csik