Liga 3 | CSM Olimpia Satu Mare, învinsă pe teren propriu de CSM Sighetu Marmației

Sâmbătă seară, pe Stadionul Olimpia ”Daniel Prodan” din municipiul Satu Mare, CSM-ul sătmărean a suferit prima înfrângere din sezonul regular al ligii a treia.

Echipa pregătită de cuplul Iuhas Cosmin-Florin Fabian a pierdut cu scorul de 3-1. Jucătorii sigheteni au deschis repede scorul prin Samuel Urdea, iar în minutul 30 al meciului Samake a primit al doilea cartonaș galben, pentru simulare în careu, și a fost eliminat. În minutul 42 Viorel Chinde a restabilit egalitatea și a stabilit scorul pauzei, 1-1.

În repriza secundă, în ciuda schimbărilor efectuate de banca sătmăreană, singurii care au contat în atac au fost oaspeții, fostul jucător al CSM-ului, Mansour, a închis jocul cu o dublă marcată în doar trei minute și CSM Sighetu Marmaţiei obține o nouă victorie în deplasare.

Liga 3 | Seria 10 | Etapa 5 | CSM Olimpia Satu Mare 1 - 3 CSM Sighetu Marmaţiei (1-1)

Arbitru: Nagy Vladimir Andrei (Măhăceni);

Asistenți: Popa Daniel (Câmpeni) și Nistor Daniel (Zlatna);

Delegat de joc: Toma Janos (Târgu Mureş);

Observator arbitri: Barjac Gabriel (Zalău);

CSM Olimpia Satu Mare: Denis Moldovan - Raul Apai, Florin Mureșan, Paul Copaci, Adrian Micaș, Raul Vidrășan, Adam Abdul Wahab, Nandor Pop, Viorel Chinde, Zsiga Ervin (cpt.), Samake Moussa;

Rezerve: Rareș Oșan - Daniel Verguț, Răzvan Prodan, Cătălin Oanea, Sofian Țânțaș, Suveg Nandor, Denis Lazăr, Alexandru Mărieș, Andrei Pop;

Antrenor: Cosmin Iuhas;

CSM Sighetu Marmaţiei: Mihai Oneț - Pedro Paul, Dacian Dunca, Gabriel Tomșa, Emanuel Dat, Abdullah Razak, Ianis Negruț, Gabriel Bor, Alexandru Zaharia, Gueye Mansour (cpt.);

Rezerve: Octavian Mureșan, Laur Nemeș, Mitruscsak Leonardo, Cătălin Șofroni, Samuel Urdea, Raul Hreniuc, Florin Simion, Andrei Giamanu, Daniel Anchidin;

6. CSM Victoria Carei 6p
7. Minerul 1947 Ocna Dej 5p
8. Minaur Baia Mare 4p