Liga 3 | Înfrângere pentru CSM Victoria Carei la Sighetu Marmaţiei

(1 Vot)

CSM Victoria Carei, fără antrenorul Marius Botan, suspendat de Comisia de disciplină a FRF, a pierdut meciul disputat în această după-amiază în deplasare la ocupanta locului 7 din serie - CSM Sighetu Marmaţiei.

Echipa pregătită de Adrian Iencsi s-a impus cu scorul de 4-1, la pauză sighetenii au avut un avantaj de trei goluri prin reușitele lui Viorel Pătrășcan, Cristian Catrina și Simion Pop, ultimul gol al gazdelor fiind marcat de Raul Novoselenszki, în timp ce golul de onoare al careienilor a fost marcat de Kinczel Ervin, în minutele de prelungire. În meciul tur, CSM Victoria Carei a învins CSM-ul sighetean obținând prima victorie a sezonului.

În urma acestei înfrângeri, CSM Victoria Carei rămâne pe ultimul loc în Seria 10, iar CSM Sighetu Marmaţiei s-a distanțat de ”zona periculoasă” din subsolul clasamentului, având 4 puncte în plus față de Sportul 2007 Şimleu Silvaniei, 5 față de CFR Cluj II și 6 puncte peste careieni.

Tot astăzi, în derby-ul etapei, CSM Satu Mare a învins Gloria 2018 Bistriţa-NăsăudGloria 2018 Bistriţa-Năsăud, într-un meci pe care echipa pregătită de Csik Tiberiu l-a încheiat cu doi portari în teren.

Etapa următoare, ultima din acest an, CSM Victoria Carei va juca în deplasare la Minerul 1947 Ocna Dej.

Liga 3 | Seria 10 | Etapa 14 | CSM Sighetu Marmaţiei 4 - 1 CSM Victoria Carei (3-0)

Maractori: Viorel Pătrășcan, Cristian Catrina, Simion Pop, Raul Novoselenszki /Kinczel Ervin (min. 90+2);

Stadion: Solovan (Sighetu Marmaţiei);

Arbitru: Lunca Dragoș (Cluj-Napoca);

Asistenți: Pojar Paul (Cluj-Napoca) și Seiche Lazăr Flavius (Sânmihaiu Almaşului);

Delegat de joc: Nădăşan Melian (Ţaga);

Observator arbitri: Jivan Mihai (Arad);

CSM Sighetu Marmaţiei: Lucian Cebotari - Novoselenszki Alex, Dacian Dunca, Gabriel Ardelean, Cristian Catrina, Ionuț Pop, Cristian Gherasim (cpt.), Andreas Deivid, Cătălin Tutuța, Viorel Pătrășcan Novoselenszki Raul;

Antrenor: Adrian Iencsi;

CSM Victoria Carei: Florin Gorbe - Kinczel Ervin, Flavian Moș, Claudiu Silaghi, Haller Dominik, Daniel Tilinger (cpt.), Raul Raț, Vajda Roland, Răzvan Negreanu, Nwokoecha Chukwuebuka, Adrian Marinaș;

Rezerve: Erik Mitracica - Nyilvan Bogdan, Nyilvan Rareș, Luca Tincău, Raul Zbona, Horvath David, Răzvan Aspru;

Antrenor: Marius Botan;

Rezultate Liga 3 | Seria 10 | Etapa 14:

Vineri, 25 noiembrie:

Lotus Băile Felix 3 - 2 Minerul 1947 Ocna Dej

Sâmbătă, 26 noiembrie:

CSM Sighetu Marmaţiei 4 - 1 CSM Victoria Carei (3-0)

SCM Zalău 2 - 1 Sportul 2007 Şimleu Silvaniei (1-0)

FC Bihor Oradea 4 - 0 CFR 1907 Cluj II (1-0)

CSM Satu Mare 1 - 0 Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud (0-0)

Clasament Liga 3 | Seria 10:

1. FC Bihor Oradea 31p

2. Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud 29p

3. CSM Satu Mare 29p

4. SCM Zalău 23p

5. Lotus Băile Felix 21p

6. Minerul 1947 Ocna Dej 20p