Liga 3 | CSM Victoria Carei a pierdut barajul cu Real Bradu

(2 voturi)

Campioana județului Satu Mare, CSM Victoria Carei şi Real Bradu, campioana judeţului Argeş, s-au întâlnit astăzi pe stadionul Gaz Metan din Mediaş în turul 1 al barajului de menţinere/promovare în cel de-al treilea eşalon fotbalistic.

Din păcate, echipa pregătită de Marius Botan a pierdut cu scorul de 3-0, iar Real Bradu se alătură celorlalte echipe calificate în turul doi al barajului.

Campioana judeţului Argeș a condus la pauză cu scorul de 1-0, prin golul marcat de Cosmin Năstăsie (min.15), Radu Păvăluță a dublat avantajul argeșenilor, cu cinci minute înainte de finalul jocului, dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri, iar în prelungirile meciului, Anghel Păun a transformat un penalty și a închis tabela la 3-0.

Cele 21 de meciuri din etapa a doua a barajului vor avea loc în dublă manșă, în datele de 16 şi 23 mai 2021. Tragerea la sorți pentru stabilirea jocurilor va avea loc joi, 13 mai.

Baraj Liga 3 | CSM Victoria Carei 0 - 3 Real Bradu (0-1)

Marcatori: Cosmin Năstăsie (min.15), Radu Păvăluță (min. 85), Anghel Păun (min. 90+3);

Stadion: Gaz Metan (Mediaş – Sibiu);

Arbitru: Dragoș Nicolae Lunca (Cluj-Napoca);

Asistenți: Ioan Daniel Humița (Armeniş – Caraş Severin) și Emeric Tocai (Alma – Sibiu);

Observatori: Daniel Demetrescu (Râmnicu Vâlcea) și Ovidiu Iosif Tâlvan (Sibiu);

CSM Victoria Carei: Erik Mitracica – Claudiu Mihale, Gabriel Griszhaber, Orosz Engelbert,  Daniel Griszhaber, Daniel Tilinger (cpt.), Kinczel Ervin, Mihai Ghiarfaș, Bakai Balazs, Mihai Istvan, Raul Zbona;

Rezerve: Alex Menesi, Lucian Dascăl, Alex Vereș, Bakai, Szabolcs, Nagy Zoltan, Holczberger Krisztian, Krajczar Florin, Schuller Istvan, Veszpremi Martin;

Antrenor: Marius Botan;

Real Bradu: Dumitru Zaharia – Bogdan Naciu, Cosmin Năstăsie, Georgian Mormolea, Alexandru Ștefănescu (cot.), George Neagu, Bogdan Ciucă, Florin Anghel, Costinel Tănase, Anghel Păun, Ayza Roberto;

Rezerve: Paul Andreescu, Radu Păvăluță, Marius Dima, Cristian Cotun, Antonio Negru, Mihai Burcea;

Antrenor: Cristian Negru;