Liga 3 | CSM Satu Mare a pierdut amicalul cu Sticla Arieșul Turda

Sticla Arieșul Turda a câștigat meciul amical disputat în această după-amiază contra celor de la CSM Satu Mare.

Jocul s-a disputat pe Stadionul ”Municipal” din Turda și a fost câștigat de turdeni cu scorul de 3-1.

Gazdele au deschis scorul după un sfert de oră prin Hetea, iar Gabi Cădar a restabilit egalitatea cu zece minute înainte de pauză. În startul reprizei secunde Arieșul Turda a revenit la conducere, același Hetea marcând pentru 2-1, Florin Chitaș a ratat un penalty, în minutul 65, mingea lovind transversala, iar cu zece minute înainte de finalul jocului Hetea a reușit hattrick-ul și jocul s-a încheiat cu scorul de 3-1 în favoarea celor din Turda.

Antrenorul Zoltan Ritli a început jocul cu Cădar - Batin, Vlădan, Mureșan, Ionescu - Șimon, Ziman, Nyilvan B., Cădar, Nyilvan R., Chitaș. Rezerve în meciul de azi au fost Nyeki, Ritli, Băbuț, Zima.

În prima repriză, pentru Arieșul Turda, antrenorul Artur Podar i-a trimis în teren pe Onciu – Chiș, Paleoca, Cimpoeșu, Dan, Vescan, Savu, Hetea, Salcău, Svichi, Busuioc. În partea secundă au mai intrat: Pop – Lemnaru, Oltean, Tothăzan, Porim, Fleșer, Nagy, Bereczi și Pătraș.

Pe parcursul săptămânii viitoare, CSM Satu Mare este posibil să mai joace alte două meciuri amicale, cu Unirea Tășnad și Victoria Carei.