Liga 3 | Minaur a câștigat și al doilea joc amical cu CSM Satu Mare Foto: Minaur Baia Mare

Liga 3 | Minaur a câștigat și al doilea joc amical cu CSM Satu Mare

(1 Vot)

CSM Satu Mare a pierdut și al doilea meci amical disputat în compania colegei de serie, CS Minaur Baia Mare, cu scorul de 3-2.

Sătmărenii au deschis scorul după doar cinci minute de joc, Ervin Zsiga transformând un penalty, iar după un sfert de oră CSM-ul și-a dublat avantajul prin golul marcat de Gabi Cădar. Băimărenii au revenit în joc prin golul marcat din penalty de Alexandru Pop (min. 26), iar cu cinci minute înainte de pauză, Bogdan Melinte a readus egalitatea pe tabelă, 2-2. Scorul final al partidei a fost stabilit în startul reprizei secunde, Bogdan Matei marcând pentru 3-2, băimărenii câștigând astfel și al doilea joc amical împotriva sătmărenilor.

Echipa pregătită de Zoltan Ritli va efectua, în perioada 6-13 februarie, un stagiu de pregătire la Călinești Oaș, urmând ca la întoarcerea acasă să joace o dublă amicală cu Victoria Carei.

Amical | CSM Satu Mare 2 - 3 CS Minaur Baia Mare (2-2)

Marcatori: Ervin Zsiga (min. 5, penalty), Gabriel Cădar (min. 20)/ Alexandru Pop (min. 26, penalty), Bogdan Melinte (min. 40), Bogdan Matei (min. 54);

Arbitri: Elek Simon, Báthory Ștefan, Jennifer Damian;

CSM Satu Mare: Alex Cădar - Călin Vlădan, Luca Tincu, Florin Mureșan, Flaviu Ionescu, Svarczkopf Istvan, Nyilvan Bogdan, Florin Chitaș, Raul Ziman, Ervin Zsiga, Gabriel Cădar;

Au mai jucat: Ilyes - Ritli, Simon, Băbuț, Nyeki M., Nyieki K., Barth K., Nyilvan R., Bajor, Zima;

Antrenor: Zoltan Ritli;

CS Minaur Baia Mare (prima repriză): Alxeandru Gudea – Alexandru Core, Andrei Tînc, Bogdan Matei, Denis Szep, Mircea Donca, Vasile Pop, Cristian Paul, Paul Nistor, Krisztian Szekely, Alexandru Pop;

CS Minaur Baia Mare (repriza secundă): Karoly Fila – Cosmin Berindea, Denis Matei, Ciprian Duruș, Valer Giurgiu, Andrei Hațiegan, Răzvan Lupu, Bogdan Melinte, Bogdan Minteuan, Andrei Ofrim, Claudiu Vereș.

Au mai jucat: Eduard Juhasz, Ionuț Măhălean;

Antrenor: Vasile Miriuță;