Liga 3 | CSM Satu Mare a încheiat anul cu o înfrângere

(4 voturi)

Echipa de fotbal din cadrul Clubului Sportiv Municipal Satu Mare a încheiat anul cu o înfrângere, 2-1 la Bistrița.

Bistrițenii au condus cu 2-0 la pauză, Potra a speculat ieșirea neinspirată a lui Curileac și a marcat cu capul, după o lovitură liberă (min. 9), iar în minutul 30, Bococi a transformat un penalty. Singurul gol al CSM-ului a fost marcat în debutul reprizei secunde de Cădar, șut frumos din mijlocul careului.

Sătmărenii au început aventura în Liga 3 în urmă cu mai bine de două luni cu o victorie pe teren propriu, 4-2 în fața celor de la ACS Unu Fotbal Club Gloria Bistrița, iar la finalul celor nouă jocuri din tur + înfrângerea din prima etapă a returului, de la Bistrița, echipa pregătită de Zoltan Ritli a acumulat doar șapte puncte și se clasează pe penultimul loc (retrogradabil) din Seria 10…

Teoretic, sezonul de primăvară din Liga 3 se va relua în 13 Martie 2021.

Liga 3 | Seria 10 | Etapa 10 | ACS Unu Fotbal Club Gloria 2 - 1 CSM Satu Mare (2-0)

Marcatori: Potra (min. 9), Boboci (min. 30)/Cadar (min. 55);

Stadion: Jean Pădureanu (Bistrița);

Arbitru: Ștef Claudiu (Târgu Mureş);

Asistenți: Epure Adrian (Orlat) și Antal Csaba (Cluj);

Observatori: Moga Leontin (Zalău) și Hotico Ion (Baia Mare);

ACS Unu Fotbal Club Gloria: Albuț, Milandru, Bălan, Potra, Runcan, Bococi, Vărărean, Nalați, Mihali, Stoianof, Chirlejan;

Rezerve: Georgiță, Băciuț, Meșter;

Antrenor: Dănuț Matei;

CSM Satu Mare: Marius Curileac – Luca Tincău, Neyki Mark, Florin Mureşan, Flaviu Ionescu, Svarczkopf Istvan, Nylvan Rareș, Florin Chitaş, Barth Kevin, Nyeki Kevin, Zsiga Ervin;

Rezerve: Illyes Daniel, Daniel Oşan - Raul Ziman, Suveg, Denis Batin, Nylvan Bogdan, Marian Zima, Gabriel Cădar, Ioan Băbuţ, Denis Baior;

Antrenor: Zoltan Ritli;

Clasament Liga 3, Seria 10:

1. SCM Zalău 21 puncte

2. Minaur Baia Mare 20p