Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Simona Pop a cucerit sâmbătă, 6 iunie 2015, cea mai importantă medalie din cariera sa de scrimeră. Sportiva de la CSA Steaua a câștigat prima sa medalie la seniori într-o competiție de prim rang: bronz în proba de spadă seniori feminin individual, la Campionatul European de la Montreux (Elveția).

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Meciul generaţiilor 80-90 ale echipelor din Satu Mare și Baia Mare s-a jucat sâmbătă pe stadionul Olimpia în fața câtorva sute de spectatori care au dorit să vadă ”la lucru” fostele glorii ale fotbalului sătmărean și băimărean.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
După victoria de vineri, 5 iunie, în faţa CSM Focşani cu scorul de 29 la 26, elevii lui Nicolae Istrate au pierdut sâmbătă, 6 iunie, meciul cu Energia Lignitul Tg. Jiu, scor 24-36 (11-17).

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Echipa antrenată de Paul Mihai, campioana județului la juniori C a câștigat faza zonală desfășurată în acest weekend la Cluj.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Centrul municipiului Carei a fost gazda etapei a III-a, a Campionatului Naţional de “Rally Sprint” 2015.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Zilele a doua şi a treia (vineri, 5, respectiv sâmbătă, 6 iunie) ale Campionatului European de karate pentru copii, cadeţi şi juniori din Belgia, au adus

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Astăzi, la Carei s-au jucat primele meciuri din cadrul etapei a XXV-a din Liga a IV-a, seria B în care FCM Victoria 2008 Carei a primit vizita echipei Real Andrid.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Catrinel Raț, fost preşedinte al Olimpiei în perioada de glorie din Divizia A, dar şi în anul 2007 când echipa a fost mutată la Şimleul Silvaniei, a fost prezentat azi oficial în calitate de manager sportiv. Catrinel Raț îl înlocuiește pe Ioan Gurzău. Prezentarea a fost făcută azi, în cadrul unei conferințe de presă, de către preşedintele clubului, Dan Băbuţ.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Primul meci al etapei se joacă sâmbătă începând cu ora 18:00, pe terenul Someșul unde ocupanta locului II din liga a IV-a Elite, Someșul Oar va joca contra celor de la Turul Micula. Partida va fi arbitrată de Sergiu Neichi iar la cele două margini se vor afla Pop Emanuel și Berei Roland.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

La meciurile din Liga a IV-a Seria A - etapa a XXI-a și Seria B - etapa a XXV-a (05-07 iunie 2015), au fost delegați următorii arbitri și observatori:

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
energykardioclub7card

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 11 10 1 0 36 6 18 13 31
2 Ştiinţa Beltiug 12 9 1 2 31 19 13 15 28
3 Talna Oraşu Nou 13 9 0 4 45 17 12 15 27
4 Energia Negreşti 11 8 1 2 26 13 15 10 25
5 CSM Victoria Carei 13 6 2 5 22 17 16 4 20
6 Turul Micula 12 5 3 4 38 19 10 8 18
7 Recolta Dorolţ 12 4 4 4 23 18 6 10 16
8 Voinţa Babţa 12 3 2 7 23 26 4 7 11
9 Voinţa Doba 11 2 1 8 18 40 4 3 7
10 FC Certeze 12 1 2 9 12 56 4 1 5
11 Dari Lipău 13 0 1 12 10 53 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 17 40
2 Dacia Medieşu Aurit 17 34
3 AS Livada 16 33
4 Someşul Oar 16 32
5 Viitorul Vetiş 16 25
6 Speranța Halmeu 17 24
7 Sportul Botiz 16 23
8 Șoimii Mădăras 14 21
9 Victoria Apa 17 21
10 Viile Satu Mare 16 19
11 Venus Dumbrava 17 17
12 Voinţa Lazuri 17 15
13 Atletic Craidorolț 16 12
14 Someşul Odoreu 16 12
Team
Played Points
1 Real Andrid 16 36
2 Viitorul Lucaceni 17 32
3 Fortuna Căpleni 16 31
4 Unirea Pişcolt 17 27
5 Victoria Tiream 17 26
6 Frohlich Foieni 17 25
7 AS Căpleni 16 23
8 Schamagosch Ciumeşti 17 22
9 Recolta Sanislău 17 21
10 Schwaben Kalmandi Cămin 16 20
11 Olimpia Domăneşti 17 19
12 Stăruinţa Berveni 17 17
13 Vulturii Santău 2013 14 15
14 AS Ghenci 16 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 15 40
2 Cetate Ardud 16 38
3 Speranța Bogdand 15 27
4 Platanul Marna 16 25
5 Kneho Urziceni 14 24
6 Prietenia Crucişor 16 23
7 Olimpia Căuaş 16 21
8 Recolta Dorolț II - Dara 15 20
9 Codreana Homoroade 12 19
10 Gloria Moftinu Mare 14 18
11 Ugocea Porumbeşti 13 17
12 Egri Sasok Agriş 16 17
13 Unirea Bercu 16 16
14 Recolta Turulung 15 12
15 Dacia Supur 15 9