Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
În această sătămână la Casa Fotbalului s-a desfășurat modulul opt al cursurilor Școlii Federale de antrenor pentru obținerea Licenței UEFA PRO, iar printre participanții la cursuri sunt și sătmărenii Dacian Nastai și Florin Fabian.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Astăzi a debutat al doilea modul al cursurilor Școlii Federale de Antrenori pentru obținerea licenței UEFA PRO, iar printre participanții la cursuri sunt și sătmărenii Dacian Nastai și Florin Fabian.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
LPS Satu Mare continuă seria victoriilor în Liga Elitelor U19, sâmbătă echipa pregătită de Dacian Nastai câștigând cu scorul de 6-0 în deplasare la ”lanterna roșie”, LPS Banatul Timișoara.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Sâmbătă, pe stadionul Someșul din Satu Mare, echipa antrenată de Dacian Nastai a disputat meciul din cadrul etapei a XVIII-a din Liga Elitelor U19.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
La sfârşitul acestei săptămâni s-a reluat sezonul de primăvară al Ligii Elitelor, iar echipa LPS-ul pregătită de Dacian Nastai a început în forță câștigând cu 6-0 în deplasare la CS GAZ METAN Mediaş.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Duminică după-amiază, pe ternul Unirea din Tășnad, echipa LPS-lui antrenată de Dacian Nastai a jucat un meci amical în compania liderului din liga de elită a fotbalul județean sătmărean, Unirea 08 Tășnad.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Juniori U19 de la LPS Satu Mare a efectuat pe parcursul săptămânii trecute un stagiu de pregătire în stațiunea Ocna Șugatag în care au efectuat zilnic câte 2/3 antrenamente cu pondere mare pe pregătirea fizică.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Antrenorii Dacian Nastai (LPS Satu Mare & Juniorul Satu Mare) şi Florin Fabian (CS Primavera Satu Mare) sunt primii sătmăreni care au fost admişi de Școala Federală de Antrenori să participe la cursurile de antrenori pentru obţinerea licenţei UEFA PRO.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Moș Crăciun a fost și în acest an în vizită la întâlnirea de sfârșit de an a tinerilor fotbaliști de la CS Juniorul, iar de această dată moșul cel darnic care a împărțit cadouri alături de antrenorii și conducerea clubului a fost Mihai Onicaș.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
LPS Satu Mare a terminat sezonul de toamnă-iarnă din Liga Elitelor la juniorii U19 cu o nouă victorie, pe teren propriu, obținută contra Centrului de Excelenţă Târgu Mureş.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
energykardioclub7card

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 11 10 1 0 36 6 18 13 31
2 Ştiinţa Beltiug 12 9 1 2 31 19 13 15 28
3 Talna Oraşu Nou 13 9 0 4 45 17 12 15 27
4 Energia Negreşti 11 8 1 2 26 13 15 10 25
5 CSM Victoria Carei 13 6 2 5 22 17 16 4 20
6 Turul Micula 12 5 3 4 38 19 10 8 18
7 Recolta Dorolţ 12 4 4 4 23 18 6 10 16
8 Voinţa Babţa 12 3 2 7 23 26 4 7 11
9 Voinţa Doba 11 2 1 8 18 40 4 3 7
10 FC Certeze 12 1 2 9 12 56 4 1 5
11 Dari Lipău 13 0 1 12 10 53 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 17 40
2 Dacia Medieşu Aurit 17 34
3 AS Livada 16 33
4 Someşul Oar 16 32
5 Viitorul Vetiş 16 25
6 Speranța Halmeu 17 24
7 Sportul Botiz 16 23
8 Șoimii Mădăras 14 21
9 Victoria Apa 17 21
10 Viile Satu Mare 16 19
11 Venus Dumbrava 17 17
12 Voinţa Lazuri 17 15
13 Atletic Craidorolț 16 12
14 Someşul Odoreu 16 12
Team
Played Points
1 Real Andrid 16 36
2 Viitorul Lucaceni 17 32
3 Fortuna Căpleni 16 31
4 Unirea Pişcolt 17 27
5 Victoria Tiream 17 26
6 Frohlich Foieni 17 25
7 AS Căpleni 16 23
8 Schamagosch Ciumeşti 17 22
9 Recolta Sanislău 17 21
10 Schwaben Kalmandi Cămin 16 20
11 Olimpia Domăneşti 17 19
12 Stăruinţa Berveni 17 17
13 Vulturii Santău 2013 14 15
14 AS Ghenci 16 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 15 40
2 Cetate Ardud 16 38
3 Speranța Bogdand 15 27
4 Platanul Marna 16 25
5 Kneho Urziceni 14 24
6 Prietenia Crucişor 16 23
7 Olimpia Căuaş 16 21
8 Recolta Dorolț II - Dara 15 20
9 Codreana Homoroade 12 19
10 Gloria Moftinu Mare 14 18
11 Ugocea Porumbeşti 13 17
12 Egri Sasok Agriş 16 17
13 Unirea Bercu 16 16
14 Recolta Turulung 15 12
15 Dacia Supur 15 9