CSM Satu Mare a încheiat la egalitate, 1-1, returul barajului de promovare cu campioana Ligii a IV-a din județul Bistrița-Năsăud, Minerul Rodna, și din sezonul viitor va evolua în Liga 3.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Campioana Sătmarului din acest sezon, Unirea 08 Tășnad, a câştigat sâmbătă meciul retur al barajului cu Dumbrava Gâlgău Almaşului cu scorul de 3-1 (1-0) şi a obţinut promovarea în Liga 3 după 25 ani.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Campioana judeţului Bihor, CSC Hidișelu de Sus (Bihor) a comunicat Departamentului Competiţii al FRF că nu va participa la barajul de promovare în Liga 3.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Astăzi, la sediul Federației Române de Fotbal, a fost stabilit programul de desfășurare a meciurilor de baraj contând pentru promovarea în Liga 3, ediția 2016-2017.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Echipa de fotbal U 19 de la LPS Satu Mare a încheiat pe primul loc sezonul 2015-2016 al Campionatul Naţional la juniori A și implicit promovarea în Liga Elitelor Under 19 unde va evolua din sezonul viitor alături de echipa FC Olimpia Satu Mare.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
UEFA a publicat promovările şi retrogradările arbitrilor care vor intra în vigoare de la 1 ianuarie 2016.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Duminică s-au jucat ultimele meciuri din play-off-ul Ligii a V-a, seria B în care s-au întâlnit Viile Satu Mare – Recolta Dorolț II și Venus Dumbrava – FC Certeze, meciuri în care s-au marcat 23 de goluri, 13 la Viile Satu Mare și 10 la Dumbrava.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Astăzi, pe terenul din Negrești s-a jucat meciul restant din etapa a IX-a a Ligii a IV-a, Seria A dintre liderul seriei, Energia Negrești și ocupanta locului II, AS Livada.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
energy kardio club iunie 2019

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Rezultate Liga 4, seria A
02-06-2019 18:00
Sportul Botiz 2 : 2 AS Livada
25-05-2019 12:00
Victoria Apa 0 : 2 Energia Negreşti
24-05-2019 18:00
Dacia Medieşu Aurit 0 : 4 Talna Oraşu Nou
22-05-2019 12:00
Talna Oraşu Nou 7 : 0 Voinţa Lazuri
19-05-2019 18:00
Venus Dumbrava 4 : 0 Voinţa Lazuri
Talna Oraşu Nou 4 : 1 Turul Micula
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 22 60
2 Energia Negreşti 22 60
3 Speranța Halmeu 20 39
4 Turul Micula 20 37
5 Victoria Apa 22 33
6 AS Livada 22 30
7 Dacia Medieşu Aurit 21 28
8 Venus Dumbrava 21 21
9 Voinţa Lazuri 21 20
10 Someşul Odoreu 20 19
11 Sportul Botiz 21 14
12 Egri Sasok Agriş 20 4

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii