Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga a IV-a Elite: Din weekend, Fotbalul revine pe stadioanele din judeţ

Evaluaţi acest articol
(4 voturi)
Microbiştii din tot judeţul Satu Mare îşi pot potoli pofta de fotbal în acest sfârşit de săptămână, când se reia ”liga de elită” din „fotbalul mic”.
Chiar dacă Olimpia joacă sâmbătă, de la ora 13,00, pe teren propriu contra celor de la CSM Râmnicu Vâlcea, un meci important pentru viitorul clubului fanion al sătmarului, atenţia iubitorilor de fotbal din judeţ se va îndrepta, cu siguranţă, și către liga de elită a fotbalului județean sătmărean care se reia sâmbătă cu prima etapă a returului.
Partea a doua a campionatelor județene va fi deschisă sâmbătă de echipele de Liga a IV-a Elite, care vor juca cu începere de la ora 13.00, juniorii, și de la ora 15,00, seniorii. Prima etapă a returului aduce câteva meciuri interesante, partide care par a fi dezechilibrate, precum şi un meci amânat.

Sâmbătă, 19 martie:
Unirea 08 Tăşnad - Recolta Dorolţ
Arbitri: Neichi Sergiu, Kopriva Zsolt, Kopriva Tamas;
Observator: Pataki Zoltan;

Viitorul Vetiş - Turul Micula
Arbitri: Bahory Ștefan, Rebegea Ciprian, Mihai Marius;
Observator: Borz Ionel;

Luceafărul Decebal - FCM Victoria 2008 Carei
Arbitri: Chiș Florin, Pop Emanuel, Iuhas Tibor;
Observator: Por Constantin;

Duminică, 20 martie:
CS Someşul Oar - Crasna Moftinu Mic (teren Vetiș)
Arbitri: Kovacs Szabolcs, Lukacs Levene, Kallos Tamas;
Observator: Torok Zoltan

Talna Oraşu Nou - Ştiinţa Beltiug
Arbitri: Raț Sebastian, Pop Cristian, Chiorean Cristian;
Observator: Ziman Cornel;

ACS Voinţa Doba - Sportul Botiz, amânat
AS CS Cetate 2010 Ardud, stă

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

energykardioclub7card

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 11 10 1 0 36 6 18 13 31
2 Ştiinţa Beltiug 12 9 1 2 31 19 13 15 28
3 Talna Oraşu Nou 13 9 0 4 45 17 12 15 27
4 Energia Negreşti 11 8 1 2 26 13 15 10 25
5 CSM Victoria Carei 13 6 2 5 22 17 16 4 20
6 Turul Micula 12 5 3 4 38 19 10 8 18
7 Recolta Dorolţ 12 4 4 4 23 18 6 10 16
8 Voinţa Babţa 12 3 2 7 23 26 4 7 11
9 Voinţa Doba 11 2 1 8 18 40 4 3 7
10 FC Certeze 12 1 2 9 12 56 4 1 5
11 Dari Lipău 13 0 1 12 10 53 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 17 40
2 Dacia Medieşu Aurit 17 34
3 AS Livada 16 33
4 Someşul Oar 16 32
5 Viitorul Vetiş 16 25
6 Speranța Halmeu 17 24
7 Sportul Botiz 16 23
8 Șoimii Mădăras 14 21
9 Victoria Apa 17 21
10 Viile Satu Mare 16 19
11 Venus Dumbrava 17 17
12 Voinţa Lazuri 17 15
13 Atletic Craidorolț 16 12
14 Someşul Odoreu 16 12
Team
Played Points
1 Real Andrid 16 36
2 Viitorul Lucaceni 17 32
3 Fortuna Căpleni 16 31
4 Unirea Pişcolt 17 27
5 Victoria Tiream 17 26
6 Frohlich Foieni 17 25
7 AS Căpleni 16 23
8 Schamagosch Ciumeşti 17 22
9 Recolta Sanislău 17 21
10 Schwaben Kalmandi Cămin 16 20
11 Olimpia Domăneşti 17 19
12 Stăruinţa Berveni 17 17
13 Vulturii Santău 2013 14 15
14 AS Ghenci 16 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 15 40
2 Cetate Ardud 16 38
3 Speranța Bogdand 15 27
4 Platanul Marna 16 25
5 Kneho Urziceni 14 24
6 Prietenia Crucişor 16 23
7 Olimpia Căuaş 16 21
8 Recolta Dorolț II - Dara 15 20
9 Codreana Homoroade 12 19
10 Gloria Moftinu Mare 14 18
11 Ugocea Porumbeşti 13 17
12 Egri Sasok Agriş 16 17
13 Unirea Bercu 16 16
14 Recolta Turulung 15 12
15 Dacia Supur 15 9