Echipa națională U15 a câștigat și cel de-al doilea joc amical din „dubla” cu Moldova. După victoria de marți, tricolorii pregătiți de Lucian Mezei s-au impus și azi, 23 octombrie, de data aceasta pe stadionul Central din Tunari.
Scorul final a fost 4-1, după ce la pauză România a condus cu 3-1. Golurile au fost reușite de Broinaș, Ficău, Puți, Diniță, respectiv Romandaș. Dacă în meciul de marți, sătmăreanul Ianis Puți a intrat după pauză, astăzi a fost integralist și a marcat golul trei al României.