Oțelul Galați și atacantul Erik Bicfalvi au decis rezilierea de comun acord a contractului scadent în vara anului 2026. Legitimat în roș-alb-albastru la începutul anului 2025, fostul internațional a jucat pentru echipa gălățeană în 13 partide oficiale.
”Experimentatul mijlocaș/atacant Erik Bicfalvi, în vârstă de 37 de ani, își încheie scurta perioadă petrecută la Oțelul, fotbalistul și conducerea clubului stabilind rezilierea de comun acord a contractului scadent la 30 iunie 2026. Transferat la Galați la începutul acestui an, Erik, jucător titrat cu o vastă experiență internațională, a fost pion important în campania din sezonul de primăvară, echipa noastră încheind play-out-ul pe poziția secundă.
Fost internațional al României, Bicfalvi, un caracter deosebit, a bifat în tricoul roș-alb-albastru 13 meciuri de Superliga. Nu a înscris niciun gol, însă a oferit două assist-uri. Îi mulțumim pentru toate eforturile făcute în sprijinul Oțelului și îi urăm mult succes!
Baftă, Erik!”, a transmis conducerea clubului Oțelul Galați.