smarald tennis club

Cupa României | Câștigătoarea fazei județene s-a stabilit la loviturile de departajare

Evaluaţi acest articol
(2 voturi)

În această seară, pe terenul din Orașu Nou s-a disputat finala fazei județena a Cupei României, Talna primind vizita campioanei județului din acest sezon competițional - Oașul Negrești Oaș.

Echipa pregătită de Nelu Donca a trecut în semifinale de Recolta Dorolț, iar negreștenii pregătiți de Vasile Pop au învins Știința Beltiug în penultimul act al competiției.

Câștigătoarea finalei s-a decis la loviturile de departajare, după ce, atât la pauză, cât și la finalul celor 90 minute, cele două echipe au încheiat la egalitate, 1-1, respectiv 2-2, cele două echipe trecând alternativ la conducere pe tabela de marcaj.

Căpitanul Talnei, Marian Demian, a deschis scorul în minutul 14, iar după două minute Alexandru Mărieș a restabilit egalitatea și scorul pauzei, 1-1. În minutul 70, negreștenii au trecut în avantaj prin golul marcat de Alessandro Mihoc, însă cu cinci minute înainte de finalul jocului, Vlad Negrean a egalat pentru Talna, 2-2, și s-a trecut la loviturile de departajare.

Echipa pregătită de Nelu Donca s-a impus cu scorul de 4-3 a devenit cîștigătoarea Cupei României - faza județeană și va reprezenta Satu Mare în faza națională a competiției.

Cupa României | Finala | Talna Oraşu Nou 2-2 Oaşul 1969 Negreşti Oaş (1-1, 4-3 dld)

Marcatori: Marian Demian, Vlad Negrean/Alexandru Mărieș, Alessandro Mihoc;

Arbitru: Kovacs Szabolcs;

Asistenți: Pop Emanuel și Bathory Ştefan;

Observator: Pataki Zoltan;

Talna Oraşu Nou: Daniel Miclea - Florin Palinceac, Daniel Stoian, Marian Demian (cpt.), Ciprian Cireap, Mihai Gherghel, Angel Onea, Novoselenszki Raul, Vlad Negrean, Covacs Nandor, Luca Coceriuc; 

Rezerve: Bogdan Hoban, Ianis Bumbar, Bute Janos, Cristian Ardelean, Marian Alexe, Nagy Leonard, Raul Hitas, Erdei Sandor;

Antrenor: Ioan Donca;

Oaşul 1969 Negreşti Oaş: Denis Bucurenciu - Teodor Pop, Urs Milian (cpt.), Cătălin Chencian, Cătălin Iancău, Marius Mitrea, Lusien Contra, Alexandru Mărieș, Denis Buhai, Bogdan Busica, Fedor Buciuta;

Rezerve: Alexandru Hora - Eduard Dobrai, Adrian Oros, Huszti Raul, Lucian Homorozan, David Poptile, Lucian Pop, Raul Negreanu, Alessandro Mihoc, Piroska Erik, Darius Băcanu, Vasile Pop;

Antrenor: Vasile Pop;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. Elite
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Points
1 Oașul 1969 Negrești 20 48
2 Talna Oraşu Nou 20 44
3 Recolta Dorolţ 20 43
4 FC Unirea Tăşnad 20 43
5 Ştiinţa Beltiug 19 37
6 Sportul Botiz 19 34
7 Fortuna Căpleni 19 22
8 Turul Partium 18 18
9 Schwaben K. Cămin 20 13
10 AS Căpleni 19 10
11 Someşul Odoreu 20 0
Team
Played Points
1 Frohlich Foieni 15 36
2 Crasna Moftinu Mic 15 35
3 Someşul Oar 15 34
4 Platanul Marna 14 29
5 Recolta Sanislău 14 28
6 Kneho Urziceni 14 22
7 Stăruinţa Berveni 13 19
8 Real Andrid 15 18
9 Schamagosch Ciumeşti 14 14
10 Voinţa Doba 14 10
11 CSM Victoria Carei II 14 9
12 Viitorul Lucaceni 14 9
13 AS Ghenci 14 5
14 Unirea Pişcolt 1 0
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare II 12 33
2 Victoria Apa 13 27
3 Voinţa Lazuri 11 20
4 Voinţa Turţ 11 19
5 Recolta Dorolț II 12 16
6 Cetate Ardud 12 14
7 Înfrăţirea Tarna Mare 11 12
8 Dacia Medieşu Aurit 11 12
9 Codreana Homoroade 11 12
10 Sporting Culciu 10 1

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii